Як виміряти діагональ. Як виміряти довжину ноутбука.

Для зручності позначення величини екрану телевізора чи монітора використовують довжину його діагоналі - це дозволяє вказувати розмір всього одним числом. Склалося так, що число це виражається найчастіше в дюймах, що не використовуються в більшості країн, що прийняли метричну систему вимірювань. У Росії теж довжина вимірюється в сантиметрах, але розміри екранів і раніше виражаються в дюймах.
Інструкція
1
Якщо ви теж повірили шкільному вчителеві, діагональ прямокутника - це відрізок між його протилежними кутами, що проходить через центр фігури. Виміряйте цей відрізок прямокутного екрану свого монітора або телевізора. Інструментом може служити сантиметр, вимірювальна лінійка, метр або інший наявний під рукою інструмент, яким можна скористатися без побоювань нанести пошкодження поверхні кінескопа або матриці.
2
А якщо зі школи ви запам'ятали ще й теорему Піфагора, то можна поступити ще хитріше - виміряти замість діагоналі довжину і ширину, а потрібну величину обчислити витяганням кореня з суми квадратів отриманих значень. Іноді використання цього методу переважно, тому що гарантує збереження поверхні кінескопа або матриці.
3
Отримане на попередніх кроках число треба перевести в дюйми. Зазвичай саме в цих одиницях позначається розмір екрану, тому найбільш імовірно, що й вам воно потрібне в цих одиницях. Кожен дюйм містить приблизно 2,54 см, тому поділіть на цю величину виміряну в сантиметрах довжину діагоналі.
4
Виробляти вимірювання має сенс лише в тих випадках, коли недоступні більш прості методи. Наприклад, майже завжди на корпусі приладу з екраном можна знайти маркування, в якій одне з чисел позначає розмір по діагоналі. Скажімо, якщо на моніторі позначено SyncMaster 2232BW, перші дві цифри в числовому позначенні вказують розмір діагоналі в дюймах. Якщо треба знати діагональ в сантиметрах, зробіть математичну операцію, зворотну застосованої в попередньому кроці - помножте 22 на 2,54.
5
Діагональ екрану монітора по цифрам в його назві можна визначити навіть не оглядаючи корпус. Якщо комп'ютер включений і операційна система налаштована правильно, то повна назва разом з цифрами можна побачити, відкривши налаштування екрану. В ОС Windows 7 і Vista для цього достатньо клікнути по робочому столу правою кнопкою і вибрати пункт «Дозвіл екрану». Повна назва монітора можна знайти в рядку «Екран» відкрився вікна.