Як визначити, Яка стоїть материнська плата.

Найчастіше при установці драйверів виникає проблема з визначенням моделі деяких пристроїв. Коли мова йде про системну плату, існує декілька варіантів вирішення даного питання.
Вам знадобиться
  • - Everest;
  • - Sam Drivers;
  • - хрестова викрутка.
Інструкція
1
Для початку спробуйте з'ясувати модель системної плати, використовуючи доступну документацію. Вивчіть керівництво користувача до вашого комп'ютера або ноутбука. Знайдіть найменування материнської плати. Пам'ятайте про те, що необхідно уточнити не тільки основну назву, а й додаткові індекси.
2
Якщо ви маєте справу зі стаціонарним комп'ютером, спробуйте подивитися номер моделі на самій платі. Вимкніть ПК від мережі змінного струму. Відкрутіть кілька шурупів, розташованих на задній частині корпусу. Зніміть ліву стінку блоку.
3
Знайдіть найменування моделі системної плати. Воно може бути написано на відповідній наклейці або видавлено на самій платі. На жаль, даний метод не підходить при роботі з мобільними комп'ютерами. Це обумовлено тим, що отримати доступ до системної плати досить проблематично.
4
Встановіть програму Everest (AIDA). Запустіть її і почекайте, поки утиліта збере інформацію про встановлені пристрої. Знайдіть пункт «Системна плата », розташований у вкладці «Меню», і перейдіть до нього.
5
Вивчіть інформацію в підпункті «Властивості системної плати». З'ясуйте модель цього пристрою. На жаль, без наявності певних драйверів більшість програм не зможуть впізнати модель використовуваного обладнання.
6
Скористайтеся утилітою Sam Drivers. Встановіть та запустіть цю програму. Зачекайте, поки завершиться підготовка підходящих комплектів драйверів. Виділіть галочками всі доступні пункти та натисніть кнопку «Встановити вибране».
7
Перезавантажте комп'ютер після оновлення драйверів для системної плати та інших пристроїв. Знову запустіть програму Everest або її аналог і з'ясуйте модель материнської плати. Відвідайте офіційний сайт розробників цього пристрою для докладного вивчення його характеристик.