Як уникнути пролежнів.

Пролежні можуть з'явитися не тільки у хворих, які прикуті до ліжка. Вони зустрічаються і у тих, хто багато часу проводить в інвалідному візку без руху. Розвивається ця патологія внаслідок тиску кісток на тканині. У результаті починається роздратування, запалення, з'являються виразки, а згодом некроз тканин. Щоб уникнути такого розвитку подій, треба чітко дотримуватися трьох правил.
Інструкція
1
Зменшуйте тривалість і силу здавлювання кожіДля цього кожні 2 години міняйте положення хворого, перевертайте його в ліжку, пересаджуйте в кріслі. Щоб тиск на крижі не було надто сильним, що не піднімайте узголів'я ліжка більш, ніж на 45 градусів. Купіть в аптеці спеціальні надувні круги і підкладайте їх під простирадла в області всіх кісткових виступів - крижів, п'ят, лопаток та ін. Важливо, щоб вони не стикалися безпосередньо з твердою поверхнею ліжку. Час від часу кладіть нерухомої людини на живіт. На присутніх не повинно бути складок, крихт. Їх треба максимально туго натягувати. Але найкраще придбати протипролежневі ліжко або хоча б матрац.
2
Стимулюйте процес кровообращеніяДля цього кожен день робіть лежачому хворому масаж, причому не тільки в тих місцях, де зазвичай розвиваються пролежні, але й уздовж зони хребта. Це необхідно для поліпшення кровопостачання в цілому і нормалізації процесу нервової регуляції тканин. Сидячим пацієнтам потрібно щодня займатися лікувальною фізкультурою. Оптимальні вправи підбирає лікар, виходячи з конкретного захворювання, порушення рухових функцій в тій чи іншій мірі, протипоказань і показань.
3
Захищайте шкіру від попадання інфекцііОчень небезпечно, коли в спекотний період хворий потіє. В складках його шкіри (в паху, між сідниць, в промежині та інших зонах) можуть розвиватися попрілості, а в них - інфекція. Постійно протирайте потенційно небезпечні місця ватяними дисками, змоченими в борному спирті, відварі ромашки або календули. Після цього підсушуйте стерильною марлею і змащуйте антисептичними засобами. Регулярно оглядайте шкіру хворого, якщо помітили подряпини або інші пошкодження, швидко виліковує їх.
Корисна порада
Дуже важливу роль у профілактиці пролежнів грає повноцінне харчування. В меню повинно бути присутнім достатня кількість вітамінів і білка.