Як провести урок майстер-клас. майстер-класи вчителів.

Вже з назви « майстер-клас » стає ясно, що проводить такий урок майстер. Це може бути фахівець у будь-якій справі - в прикладній творчості, у спорті, в музиці, в бізнесі, в педагогіці і т.д. По суті, такий захід - це не стільки урок, скільки «показовий виступ», передача досвіду іншим.
Вам знадобиться
  • План майстер-класу, матеріали, які знадобляться для виконання завдань.
Інструкція
1
Майстер-клас - не звичайний урок, а саме демонстрація будь-яких навичок, які розвинені у вас відмінно. Мало просто розповісти про ту чи іншої технології, важливо показати, як вона застосовується, і дати слухачам можливість випробувати її. Як правило, у кожного майстер-клас а є певна тематика. Якщо ви проводите заняття з хенд-мейд, то темою окремого урок а може стати, наприклад «Сумка зі старих джинсів своїми руками» і т.д.
2
Постарайтеся зібрати на своєму майстер-клас е ту аудиторію, якій дійсно буде цікаво те, що ви робите. Це не звичайний шкільний або вузівський урок, на якому зобов'язані бути присутніми всі, цей захід саме для зацікавлених людей, які хочуть чогось навчитися і підвищити кваліфікацію. До речі, це теж дуже важливий момент - ви повинні розбиратися в тому, що будете робити під час заняття на порядок краще, ніж слухачі, ви повинні передавати їм свій досвід. Тим не менш, в майстер-клас е, як і в будь-якому іншому урок е, повинен діяти педагогічний принцип посильності - не варто непідготовленою публіці давати занадто складні завдання. Мета урок а такого типу - не тільки передати досвід, а й дати людині зрозуміти, що він може впоратися з тим, чого раніше не робив.
3
Обов'язково складіть план урок а, особливо якщо ви сильно обмежені за часом. Майстер-клас увазі подачу великої кількості нової інформації в стислі терміни.
4
Якщо майстер-клас увазі використання якихось витратних матеріалів, то подумайте самі, чи зможете ви їх надати слухачам, або ж вони повинні щось принести з собою. Якщо заняття платне, то вартість матеріалів можна включити в ціну. Часто проводяться благодійні або просто безкоштовні майстер-клас и, останні, наприклад, можуть послужити непоганим рекламним ходом.
5
Майстер-клас не повинен містити великої кількості теорії - це саме демонстрація навичок з метою навчити їм інших. Однак деякий теоретичне вступ теж не зашкодить. Співвідношення теорії і демонстрації має становити близько 1/5.
6
Якщо у вас є така можливість, то стежте за тим, як слухачі виконують завдання, підказуйте їм, допомагайте.
7
Наприкінці майстер-клас а обов'язково залиште трохи часу на рефлексію - нехай учасники поділяться своїми враженнями, розкажуть, що їм сподобалося, а що ні, який корисний досвід вони набули.