Як проростити насіння льону. пророщене насіння для декору.

Предпосевная підготовка насіння льону полягає у низці заходів, спрямованих на одну мету - це отримання дружних сходів і високого врожаю. Необхідно зробити відбір повновагих насіння, дезінсекцію, теплову обробку й загартовування. Такий спосіб пророщування дозволить домогтися максимальних результатів.
Вам знадобиться
  • - марганцівка;
  • - ємність;
  • - тканина;
  • - комплексні мінеральні добрива;
  • - насіння;
  • - сито;
  • - холодильник.
Інструкція
1
Щоб відібрати повновагі насіння, насипте їх у ємність, залийте холодною водою. Всі порожні насіння спливуть, вам залишиться тільки їх злити.
2
Насіння льону при замочуванні дають велику кількість слизу, яка може сприяти закисанню посадкового матеріалу ще до моменту проростання, тому кілька разів залийте насіння теплою водою, щоразу зливайте воду і промивайте насіння в ситі.
3
Для знезараження використовуйте рожевий розчин марганцівки. Помістіть в нього насіння на 20 хвилин, знову ретельно промийте і витримайте в воді з температурою 60 градусів протягом 10 хвилин.
4
Додатково проведіть обробку в комплексних мінеральних добривах. Розведіть 1 столову ложку на два літри води, помістіть насіння в ємність на 1 годину.
5
Тільки після такої обробки приступайте до безпосереднього пророщування. Робити це найзручніше в спеціальній ємності, яка являє собою конструкцію з гратами, для стікання зайвої кількості рідини. На решітки постеліть тканину, насипте насіння льону тонким шаром, рясно полийте теплою чистою водою. Поставте ємність в тепле місце з температурою 22-24 градуси.
6
Щодня перевіряйте, щоб тканина залишалася вологою. Пророщування виробляєте не більше чотирьох днів.
7
Протягом цього терміну щоночі ставте ємність на нижню полицю холодильника. Таким способом ви справите загартування, що дозволить висівати насіння в грунт значно раніше встановлених термінів. Якщо при звичайному способі висів проводиться при прогріванні грунту до температури 6-8 градусів, то після гарту ви можете починати посів при температурі грунту від +2 градусів.
8
Підготовляти до посіву шляхом пророщування можна льон-довгунець, кучерявець і межеумок. Зашпаровуйте пророщені насіння на глибину 3 см, в той час як сухі насіння можна висівати на глибину 1,5-2 см.