Як підключити амперметр постійного струму. Як зробити шунт для приладу по зразковому.

Амперметр постійного струму складається з магнітоелектричного індикатора і шунта - потужного резистора малого опору. Відсутність випрямляча робить характеристику такого амперметра близькою до лінійної.
Інструкція
1
Використовуйте шунти тільки з комплекту поставки амперметра. Будь-які інші призведуть до значного спотворення показань. Пов'язано це з тим, що магнітоелектричні індикатори різних марок навіть з однаковим струмом повного відхилення стрілки мають різне внутрішній опір.
2
Оберіть шунт, розрахований на граничний струм трохи нижче вимірюваного. Наприклад, якщо передбачається, що струм в ланцюзі може змінюватися в межах від 5 до 8 А, використовуйте шунт на 10 А.
3
На гвинтах індикатора є по дві гайки. Відверніть з кожного з гвинтів тільки першу з них. Другу, розташовану ближче до корпусу, що не відвертайте, інакше гвинт провалиться всередину, і для ремонту приладу його доведеться розкрити. Тоді, якщо до цього він піддавався перевірці, буде потрібно здійснити цю процедуру заново.
4
Одягніть шунт на гвинти і закріпіть їх гайками. Не забудьте про два шайбах, які повинні бути розташовані між шунтом і другими гайками кожного з гвинтів.
5
Обесточьте пристрій, споживаний струм якого ви хочете виміряти. Розірвіть ланцюг його живлення, після чого, дотримуючись полярності, включіть в розрив ланцюга амперметр з шунтом. Провід затискайте між шайбами. Увімкніть живлення, прочитайте показання, після чого знову обесточьте ланцюг, приберіть амперметр і відновите з'єднання.
6
Показання приладу помножте на коефіцієнт, зазначений на шунт. Якщо він не вказаний, обчисліть ціну поділки самостійно. Наприклад, якщо струм повного відхилення індикатора дорівнює 100 мкА, а шунт розрахований на 10 А, то кожному мікроамперах на шкалі буде відповідати 0,1 А струму в ланцюзі.
7
В крайньому випадку можна використовувати шунт без позначень і будь магнітоелектричний індикатор. З'єднайте послідовно випробуваний і зразковий амперметри. Підключіть їх до стабілізатора струму. Плавно підвищуючи струм від нуля, добийтеся повного відхилення стрілки випробуваного приладу. По зразковому амперметрі дізнайтеся струм в ланцюзі. Поділіть його на кількість поділів на шкалою і тим самим обчисліть ціну одного поділу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=j5xXd55kJsQ
Зверніть увагу
Чи не здійснюйте перемикань під напругою.
Незважаючи на те, що амперметр вважається атрибутом автомобілів, випущених досить давно, таке обладнання все ще зустрічається, як і машини ранніх поколінь. Тому при необхідності замінити, відремонтувати або ж зробити будь-яку іншу операцію слід знати, як підключити амперметр.
Вам знадобиться
  • Сполучні дроти, амперметр.
Інструкція
1
Так як амперметр в електричний ланцюг підключається послідовно, знайдіть дроти, що сполучають генератор і акумулятор. Їх необхідно акуратно роз'єднати, не втративши значення полярності проводів.
2
Як правило, генератор і акумулятор з'єднуються проводами великого перетину, тому вибирати такі для підключення амперметра слід аналогічного діаметру.
3
Відповідно, слід з'єднати дроти для того, щоб з'єднати генератор з амперметром і акумулятор з ним же. З цією метою укладіть їх і ретельно обмотайте ізоляційною стрічкою, щоб уникнути замикання.
Корисна порада
Якщо ви використовуєте цифрове обладнання, то за великим рахунком полярність проводів не має значення. Але в разі використання аналогового приладу, обов'язково врахуйте, що мінус від амперметра підключається до плюса акумулятора.