Як зробити грядки.

Спробуйте зробити на городі не звичайні грядки, а високі. В таких грунт прогрівається краще, тому можна висаджувати рослини на 2-3 тижні раніше і отримувати багатий урожай, та не один, а два або три.

Вам знадобиться

- дошки і бруски - гілки - суха трава та опале листя - земля - компост - металева сітка.

Інструкція
1
Намітьте місце для високої грядки, окресливши на землі її контури. Найкраще розташувати її там, де немає вітру, протягів, а сонячні промені є з самого ранку. Орієнтувати гряду треба зі сходу на захід. Її довжина може бути будь-хто, а ширина - 150 см, не більше. Це дозволить без напруги обробляти землю з будь-якої з сторін.
2
Спорудіть каркас і сам корпус. Перший легше всього зробити з дерев'яного бруса, другий - з дощок. Але тоді грядка через 3-4 роки згниє від вологи. Тому ізолюйте корпус всередині від зіткнення із землею за допомогою лінолеуму, товстої поліетиленової плівки або інших подібних матеріалів, а каркас розташуйте зовні. Можна зварити його з металевого профілю, а стіни - з цегляної кладки або бетону. Клопітно, зате на століття, та й теплицю потім можна буде на цьому місці надбудувати.
3
Коли гряда буде готова, її треба правильно заповнити. На дно покладіть тонку сітку з металу - вона захистить від проникнення мишей і кротів. На неї укладете тонкі гілки, уламки дощок, шматки паперу і картону. Це сміття буде гнити і виділяти тепло, а крім того, послужить як дренажу. Зверху насипте опале листя, суху траву. Як випливає пролийте водою і покладіть шар родючої землі близько 30-40 см. Гарненько утрамбуйте все і можете приступати до посадкам.
Корисні поради

Уже наприкінці березня на таку високу гряду можна садити ранній редис в розсаді (загартований), цибуля на перо, коріння петрушки, що залишилися з осені. Після збору редиски на її місце висаджуйте салат і кріп. Тоді весь квітень і травень ви будете мати свіжу зелень, а коли її зберете, можете густо висадити розсаду перців і помідор. Плоди будуть дрібними, зате їх зросте більше. У серпні, після збору врожаю, посадіть осінній редис і редьку дайкон. Так і вийде, що ви зняли з грядки три врожаї поспіль.