Як навчитися програмуванню.

Необов'язково надходити на 5-річне навчання. Багато мови програмування можна освоїти самостійно на рівні, достатньому для вирішення конкретних завдань. Але важливо зробити правильні перші кроки.
Інструкція
1
Запишіть мета - навіщо вам потрібно програмування. Це необхідно для визначення мови, з якої ви почнете вчитися. Адже різні мови програмування використовуються для досягнення різних цілей.
2
Запитайте у хорошого програміста, яка мова в вашому випадку слід вивчити в першу чергу. Звертайтеся до фахівця, який володіє багатьма мовами. Такі люди є на різних підприємствах.
3
Складіть список всіх підручників з даному мови. Книги можна подивитися в інтернет-магазинах, місцевих книжкових магазинах і бібліотеках. Випишіть в зошит коротку анотацію до кожної книги і, при можливості, її зміст.
4
Порадьтеся з програмістом, який підручник є найкращим для самостійного вивчення. Фахівець може оцінити рівень книг практично безпомилково. А може бути, і сам щось порадить.
5
Пропрацюйте підручник. Законспектуйте теорію і виконайте необхідні практичні вправи.
6
Запитайте у програміста, які типові завдання треба вміти вирішувати. Для досягнення вашої мети можуть знадобитися навички, що виходять за розділи вивченого матеріалу. Це ви і повинні з'ясувати.
7
Вирішіть всі завдання, використовуючи вивчений мову. У разі успішного виконання типових задач, можна вважати вашу самопідготовку закінченою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=z58J7Qyesxs
Зверніть увагу
Якщо у вас відсутній базова підготовка з математики та інших дисциплін, деякі місця підручника можуть здатися складними. Не опускайте руки, всі знання вам "розжує" хороший студент. З'ясуйте, що незрозуміло, і рухайтеся далі.
Корисна порада
Якщо плануєте влаштовуватися на роботу, пройдіть додаткові курси, щоб отримати на руки офіційний документ про вашу кваліфікації. Знаючи одну мову програмування, на курсах можна легко освоїти інші.