Як побудувати гараж під будинком.

Про специфічні особливості будівлі гаража слід подумати ще в процесі проектування будинку. Підземний гараж значно економить місце на ділянці. Існують два варіанти розташування гаража під домом: частково під землею і на першому поверсі будівлі. Обидва варіанти створюють ще при будівництві будинку, всі інженерні конструкції (освітлення, опалення та вентиляція) - продовження вже наявних в будинку.
Вам знадобиться
  • - вантажопідйомна техніка;
  • - будматеріали.
Інструкція
1
Розробіть проект будинку і гаража , обов'язково враховуючи дані про особливості грунту на вашій ділянці. Викопайте котлован потрібного розміру, відразу зробіть в'їзний шлях з потрібним ухилом. На дно покладіть залізобетонні плити.
2
залізобетонними плитами викладіть стіни гаража , вони будуть фундаментом для стін будинку. Поперек цих плит укладіть залізобетонне перекриття - одночасно стеля гаража і підлогу для першого поверху будинку.
3
Покрийте стіни і стеля гаража гідроізоляцією. Зміцніть дрібну арматуру і заштукатурьте приміщення. Встановіть ворота.
4
Оформлення в'їзду є більш складним завданням, помилка в проектуванні може утруднити експлуатацію гаража . Чим глибше приміщення, тим довший в'їзд.
5
Траєкторія в'їзду ділиться на три зони: «Стартова» - нахил 20 °, довжина 3 м. «Х» - нахил 140-150 °, довжина до 50% всієї довжини в'їзду. «Червона» - горизонтальний ділянку перед воротами довжиною 1,2 м. Все перепади між зонами робіть плавними, ідеально зробити перед і після зони «Х» ділянки з нахилом 70 °.
6
Обладнайте дорогу гальмуючими смужками, вони будуть корисні в зимовий час. Уздовж стіни - пішохідна стежка з поручнем. Так у вас не виникне труднощів у разі обмерзання дороги. На відстані не менше 50 см від воріт зробіть зливову каналізацію, в разі дощу і відлиги ваш гараж не буде затоплений. Для захисту стін в'їзду від обвалу і руйнування облаштуйте підпірні стіни.
Зверніть увагу
Гараж, прибудований до будинку, заборонено використовувати для газобалонних автомобілів.
Корисна порада
Навіть сама ретельна герметизація не врятує від запахів бензину та вихлопних газів, тому потужна витяжна вентиляція та розділовий тамбур з двома дверима просто необхідні. Важливий аспект: поверх над гаражем не можна використовувати в якості житлового, бо гараж відноситься до категорії вибухонебезпечних приміщень. Тому перекриття між ним і верхнім поверхом розділіть більш товстою, посиленою плитою.