Як вибрати ручну фрезу.

Ручний фрезер - незамінний інструмент в домашньому господарстві. Він використовується для виконання робіт по дереву: при виготовленні меблів, врізанні замку або петель в дерев'яні двері і т.д. Застосування цього інструменту в чому полегшує працю домашнього майстра. Проте вибрати ручну фрезу - завдання не з легких, оскільки сучасний ринок пропонує величезний вибір моделей цього електроінструменту.
Інструкція
1
У ручного фрезера є два основних елементи - двигун пристрою і фреза, за допомогою якої і обробляється дерев'яна поверхню. Тому параметрах цих компонентів приділяють особливу увагу при виборі цього електроінструменту.
2
Все ручні фрезери можна умовно розділити на три групи: кромочні, верхні і ламельні. Ламельні інструменти призначені для виготовлення на торцях пазів, використовуваних для з'єднання деталей виробу. Кромочние фрезери застосовують для зняття фасок з оброблюваної деталі, а також виготовлення крайок.
3
Ламельні і кромочние фрезери відносяться до вузькоспеціалізованих електроінструментів. Верхній фрезер - універсальний агрегат, тому може бути використаний для абсолютно будь-яких робіт по дереву. У свою чергу верхні фрезери бувають двох різновидів: нерухомі і заглибні.
4
Нерухомий фрезер жорстко змонтований на базі двигуна. При роботі з цим інструментом настройка глибини фрезерування здійснюється шляхом переміщення пристрою вгору і вниз. Для початківця столяра складно буде виконати свої перші роботи за допомогою цього інструменту.
5
Погружной фрезер являє собою такий варіант пристрою, коли двигун з фрезою може переміщатися по закріплених на базі напрямних вниз і вгору. Використання цього інструменту зручно тим, що під час обробки деталі фрезер не потрібно знімати з заготовки.
6
Важливий параметр при виборі фрезера - його потужність. За цією ознакою електроінструмент може бути диференційований на фрезери легкі (до 750 Вт), середні (до 1200 Вт) і потужні (понад 1200 Вт). Вважається: чим потужніший інструмент, тим він професійніше.
7
Увагу слід приділити і такому параметру, як можливість регулювання числа обертів. Така функція дуже зручна, оскільки дає можливість підібрати найбільш оптимальний режим роботи електроінструмента. Як правило, число обертів у фрезерів варіюється в межах від 6 до 24 тисяч.
8
Не менш важливі й такі параметри, як діаметр ручного фрезера (у професійних моделей величина цього показника може досягати 12 мм) і глибина обробки матеріалу (у побуті, як правило, використовується глибина до 30 мм, при виготовленні професійних моделей - до 60 мм).
9
Важливий аспект при виборі фрезера - наявність у електроінструменту системи плавного пуску. Ця функція дасть можливість зберегти заготовку від пошкоджень і вберегти електропроводку.
Зверніть увагу
Купуйте фрези від перевірених виробників!
Корисна порада
Приділіть також увагу і матеріалу, що використовується для виготовлення інструменту (фрезери можуть бути зроблені з швидкорізальної сталі, твердого сплаву або з використанням напаяних твердосплавних пластин).
Фрезерування являє собою процес обробки самих різних матеріалів різанням на спеціальному обладнанні з використанням рухомій фрези. Існують численні типи фрезерних верстатів і самих фрез. Для того, щоб вибрати обладнання, максимально відповідне вашим цілям, необхідно мати уявлення про особливості роботи фрезерного верстата, а також про переваги та недоліки різних видів фрезерування.
Інструкція
1
Визначте завдання, які повинен виконувати фрезерний верстат у вашій майстерні. Якщо ви маєте намір виточувати невеликі за розміром деталі, вибирайте малогабаритний верстат . Якщо мова йде про налагодження виробництва великих металевих деталей, то знадобиться верстат промислових розмірів.
2
Визначтеся також з типом фрезерного верстата. Вони бувають горизонтальними, вертикальними, поздовжніми, різьбовими і так далі. Назва часто відображає особливості роботи на верстаті, спосіб обробки заготовок і функції, які машина в змозі виконувати. Знаючи функцію, яку вам належить здійснити при обробці, простіше зробити вибір на користь того чи іншого верстата.
3
Переконайтеся, що верстат , на якому ви зупинили свій вибір, підтримує необхідний формат фрезерування. Фрези можуть бути різних типів, і не кожна підійде до конкретного верстата. Найчастіше застосовується фреза у вигляді зубчастого колеса. Зазвичай їх виготовляють з міцних сплавів, але деякі інструменти роблять зі звичайної низьковуглецевої сталі. Вид фрези повинен відповідати можливостям обладнання, на якому її передбачається використовувати.
4
Однією з істотних характеристик, що впливають на вибір фрезерного обладнання, є розміри робочого поля верстата. Чим менше робоче поле, тим менш габаритні деталі можуть оброблятися. Для виробництва середнього розміру підійде верстат з розмірами робочого поля 1200х1200 мм і з T-подібними пазами для зручного та швидкого кріплення заготовок.
5
Купуючи фрезерний верстат , зверніть також увагу на споживаний їм струм, робоча напруга і потужність пристрою. Промислові види обладнання часто вимагають напруги 380В, що не завжди можливо отримати в побутових умовах. Передбачте для такого випадку можливість переобладнання системи електропостачання своїй майстерні, що потребують прокладки силового проводу та встановлення додаткової автоматичного захисту.