Як повернути комісію банку.

Будь позичальник стикається при оформленні кредиту з умовою банку про стягування комісії за видачу коштів. Сума в кожному окремому випадку залежить від величини кредиту, внутрішніх інструкцій банку . У рекламному оголошенні про низькі відсотки по кредиту ви можете не помітити дрібний шрифт про високий відсоток комісії за видачу. У судовій практиці склалася певна позитивна динаміка щодо повернення громадянам банку ми сум незаконно утриманих комісій за видачу кредиту.
Вам знадобиться
  • - кредитний договір.
Інструкція
1
При видачі кредиту, навіть якщо банк не бере комісію, є відсотки за ведення та відкриття позичкового рахунку. Дана операція також незаконна. У Постанові Вищого арбітражного суду Російської Федерації № 8274/09 2009 року цей вид комісії був визнаний таким, що порушує права споживача банківських послуг. Повернути кошти, незаконно списані з вас банком, ви можете протягом 3 років після укладення кредитного договору з банком.
2
Уважно прочитайте договір, укладений з банком. У ньому може бути прописана умова сплати комісії за ведення та відкриття розрахункового рахунку, тоді вам буде потрібно квитанція про оплату. Але сума комісії може бути включена в загальну суму кредиту, в цьому випадку окремої квитанції на руках у вас не буде. Але це не перешкода на шляху відновлення справедливості і повернення надміру сплаченої банку суми.
3
Напишіть письмову претензію до банку. У ній вимагайте, щоб вам повернули зайво сплачені грошові кошти. Документ складайте в 2 примірниках, на одному з них співробітник банку повинен поставити відмітку про прийняття.
4
Зверніться у відділення Росспоживнагляду вашого міста. За вашою скаргою буде проведена перевірка банку і можливо накладено штраф за недотримання законодавства.
5
На претензію представники банку зобов'язані вам відповісти протягом 10 днів з моменту прийняття. У разі відсутності відповіді, можете сміливо вирушати до суду. Даний вид справ ставитися до судової юрисдикції мирових суддів. У заяві вкажіть всі обставини справи, прикладіть копії підтверджуючих документів (кредитний договір, квитанції з оплати тощо.).
6
При зверненні до суду ви можете вимагати не тільки суму сплаченої комісії, але й відсотки за використання чужих грошових коштів банком. Розраховуйте їх таким чином: кількість днів користування вашими коштами (сума сплаченої комісії) множте на ставку рефінансування, отриману цифру множте на суму боргу і розділіть на 360 днів. Ви отримаєте суму відсотків за один день.
Корисна порада
При складанні претензії і заяви в суд скористайтеся послугами юриста, всі суми з оплати його послуг ви також можете стягнути з відповідача, тобто з банку.