Як поводитися під час повені.

Повінь - значні затоплення місцевості, викликані різким підйомом води в річках, озерах або море. Трапляються вони, як правило, раптово і можуть тривати 2-3 тижні. Причиною повені служить танення снігів, рясні зливи та інше.
Вам знадобиться
  • човен, рятувальний круг, мотузка, сходи, сигнальні засоби, аптечка, запас води і продуктів
Інструкція
1
Дізнайтеся, чи знаходиться ваш населений пункт у зоні можливої повені. І якщо - так, то заздалегідь потурбуйтеся і дізнайтеся, по яких маршрутах буде проводитися евакуація. Заздалегідь підготуйте човни, плоти, рятувальні круги, мотузки, сходи, сигнальні засоби.
2
У разі загрози повені вимкніть газ, воду і електрику, перш ніж покинете будинок. Візьміть необхідний одяг, документи, цінності, аптечку, запас питної води і продуктів на 3 дні. Ті речі, які не можете взяти з собою, приберіть на верхні поверхи або на горище.
3
Вікна першого поверху закрийте і забийте дошками. Це запобігатиме потраплянню сміття в будинок і збереже скла від можливого бою. Якщо зможете - евакуюйте домашніх тварин.
4
Якщо евакуація неможлива, підніміться на горище або дах будинку. Дітей і ослаблених людей прив'яжіть до себе або до труб пічного опалення. Привертайте увагу рятувальників шматками строкатою або білої тканини, прив'язаною до антени або палиці, у нічний час подавайте сигнал ліхтарями або факелами. Чи не піднімайтеся на дерева, стовпи і неміцні споруди, вони можуть бути змиті водою.
5
Під час повені виявляйте постраждалим першу допомогу. Рятуйте людей, відсічених повінню від інших.
6
Використовуйте автомобільні шини, колеса, столи щоб утриматися на воді. Стрибайте в неї тільки в момент, коли немає надії на порятунок. Зніміть взуття і звільнитеся від тісного одягу при загрозі опинитися у воді. Вдихніть повітря, перш ніж потрапити у воду, схопитеся за перший-ліпший плаваючий предмет і пливіть за течією, зберігаючи спокій.
7
Після закінчення затоплення перевірте, чи не загрожує ваш будинок обвалом. Не користуйтеся відкритим вогнем. Подивіться, чи не оголена чи електропроводка, немає витоку газу. Не вживайте в їжу продукти, що побували в водах затоплення. Також перевірте воду перед її використанням на предмет забруднення.