Як виховати чужу дитину.

Однією з найбільших труднощів у відносинах між пасинком або падчеркою та новим батьком є проблема, яка проявляється в спробах вітчима або мачухи поводитися так, як біологічний батько.
Інструкція
1
Як правило, діти дуже важко переносять розлучення батьків і тому висловлюють свої емоції капризами і поганою поведінкою по відношенню до новоспеченого батьку. Крім цього, навіть якщо відносини більш чи менш налагоджені, вони можуть погіршитися при народженні в сім'ї спільного дитини . Старшому буде здаватися, що він зайвий і нікому не потрібний.
2
Найпоширеніша помилка вітчима або мачухи полягає в тому, що вони роблять спроби стати дитині батьком чи матір'ю і поводяться відповідно. Безумовно, дитини потрібно любити, але якщо справжній батько є, то малюкові не захочеться мати ще одного.
3
Налагоджувати відносини з малюком необхідно дуже повільно і обережно, не переступаючи цих кордонів, тобто не діяти, як біологічний батько. Це важливо, навіть якщо справжній батько ухиляється від своїх обов'язків, що стосуються виховання дитини . Якщо дотримуватися цього правила, малюк з часом сам розширить ці межі і створить більш тісні відносини з вітчимом.
4
Крім цього, не треба шкодувати часу і зусиль, щоб краще дізнатися дитини . Не слід ставитися до нього як до ворога або союзнику. Краще дивитися на нього, як на коханого і близької людини для вашого чоловіка. Через деякий час він відповість добром. Головне - не квапити події і почекати, коли дитина зробить перший крок.
5
Якщо є необхідність покарати дитини , то зробити це повинен справжній батько. Найчастіше матері і батьки відчувають провину перед дитиною за розлучення і починають у всьому йому потурати. Не дивлячись на те, що батько не звертає уваги на занадто расшалившегося дитини , нерідним батькові чи мамі карати його не потрібно. Кращим варіантом буде поговорити з чоловіком і з'ясувати причину такої м'якості у вихованні чада.
6
Вітчим або мачуха мають право виховувати, але не карати дитини і заслуговують такої ж пошани, як і біологічний батько.
7
Новий батько повинен розуміти, що налагодження стосунків у сім'ї зазвичай відбувається 1,5 - 2 роки. Це досить тривалий процес, але в міру того, як дитина буде дорослішати, він обов'язково оцінить хороше ставлення, витримку і терпіння по відношенню до себе.