Як висмикнути молочний зуб.

Молочні зуби , починаючи з моменту прорізування і аж до тринадцятирічного віку, виконують різні функції: ними пережовують їжу, вони беруть участь у вимові звуків і т.д. Зміна молочних зубів на постійні починається з шестирічного віку. Досить часто молочні зуби видаляють в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - нитка;
  • - зубна паста і щітка;
  • - яблуко чи моркву;
  • - антисептичний препарат.
Інструкція
1
Перед тим як висмикнути молочний зуб, погодуйте дитини, оскільки після видалення зуба не можна приймати їжу протягом декількох годин. Потім нехай малюк обов'язково почистить зуби , що значною мірою зменшить кількість мікробів у ротовій порожнині.
2
Один з традиційних методів висмикування молочного зуба в домашніх умовах - видалення з використанням нитки. Він застосовується лише в тому випадку, коли зуб добре розхитаний. Молочний зуб обв'яжіть щільною ниткою і різко дерните в протилежному щелепи напрямку.
3
Ще один спосіб виривання молочного зуба - повільне розхитування зуба мовою або пальцем. Щоб досягти результату, доведеться витратити більше часу, ніж на видалення за допомогою нитки.
4
Якщо молочний зуб сильно розхитаний, можна дати дитині морква або яблуко. Не пропонуйте маляті сухарики або сушку, оскільки їх шматочки можуть травмувати ясна.
5
Якщо видалити молочний зуб потрібно маленькій дитині, то процедуру обіграйте у вигляді казки. Приміром, розкажіть малюку, що старий зуб вже відслужив своє і його потрібно віддати ведмедику або собачці. А після поясніть, що новий зуб дуже скоро виростить.
6
Чи не відволікайте дитини під час видалення молочного зуба в домашніх умовах: можна не розрахувати свою силу, через що заподіяти малюкові сильний біль.
7
Після видалення молочного зуба в домашніх умовах потрібно обов'язково прополоскати рот малюка антисептичним засобом, наприклад, хлоргексидином, або прикласти на п'ять хвилин змочену цим препаратом ватку.
Зверніть увагу
Відтягати з відвідуванням лікаря ні в якому разі не можна, якщо після видалення молочного зуба в домашніх умовах сильно почервоніла або опухла ясна!
Корисна порада
Якщо молочний зуб не хитається, то видаляти його в домашніх умовах не можна: слід обов'язково звернутися до стоматолога.