Як не залишитися без квартири.

Найчастіше небезпека залишитися без квартири підстерігає покупця нерухомості. Продавцю достатньо нікому не передавати документи про власність та їх копії. А ось покупцеві треба провести ціле розслідування, щоб не потрапити в халепу.
Вам знадобиться
  • - посвідчення особи;
  • - гроші на оплату послуг;
  • - адреси об'єктів нерухомості.
Інструкція
1
При покупці житла віддайте перевагу квартирі, яка вперше виставлена на продаж. Вона може бути приватизована або побудована в останні кілька років. Але і в цьому випадку треба уточнити, чи не були в ній прописані неповнолітні або засуджені громадяни. За законом вони мають право на відновлення своїх прав на дані квадратні метри. Найміть юриста або ріелтора, щоб перевірити чистоту квартири .
2
Зверніться в управління Росреестра і замовте виписку з єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно та угод з ним по потрібних вам адресою. З неї ви дізнаєтеся, хто власник нерухомості і чи не перебуває вона в заставі або під арештом. Виписку може отримати будь-яка людина після пред'явлення паспорта та оплати послуги.
3
Попросіть продавця замовити в ЕГРП виписку про історію угод з даним об'єктом нерухомості. Її може отримати тільки власник. І коли він відмовляється - це привід насторожитися. Якщо квартира часто переходить з рук в руки, це теж привід призупинити операцію.
4
Перевірте договір про участь у пайовому будівництві на відповідність законодавству. Для вас важливо, щоб у ньому був зазначений точну адресу, поверховість будинку, площа квартири і її розташування. Знайдіть у тексті термін передачі квартири покупцеві, розмір, строки та порядок оплати. Договір повинен пройти державну реєстрацію, щоб виключити можливість шахрайських схем.
5
Поїдьте на будівельний майданчик, якщо мова йде про ще не зданій новобудові. Купувати квартиру на нульовому циклі вигідно, але ризиковано. Щоб не залишитися без квартири , перевірте всі документи забудовника. Чи є у нього дозвіл на будівництво, чи оформлені права на землю, чи є договори з постачальниками комунальних ресурсів до його будинку? Для більшої гарантії купуйте квартиру в будинку, вже зданому в експлуатацію.
6
Порівняйте вартість квадратного метра в новобудові з середньою по місту. Якщо ваша квартира істотно дешевше, задумайтеся - за рахунок чого?
Продаж квартири можна порівняти з аукціоном. Чим більше потенційних покупців ви зможете залучити, тим в підсумку вигідніше і швидше продасте. Використовуйте якомога більше способів залучення клієнтів, тоді не доведеться продавати квартиру роками.
Інструкція
1
Дайте оголошення про продаж квартири в засоби масової інформації: в газети, на телебачення, на сайти нерухомості. Подумайте, що можна написати в оголошенні, щоб воно не загубилося серед тисяч таких самих.
2
Оповістіть сусідів і колег про те, що продаєте квартиру. Вони можуть допомогти знайти покупця серед своїх друзів і родичів. Причому абсолютно безкоштовно.
3
Наклейте оголошення на спеціальних дошках, зупинках і стовпах. Їх все ще читають. Майте на увазі, що такі оголошення доведеться часто оновлювати, тому їх знищують двірники і пильні бабусі-активістки.
4
Повісьте яскравий плакат про продаж квартири за вікно. Це особливо актуально, якщо квартира знаходиться на високому поверсі. Серед випадкових перехожих може виявитися майбутній клієнт.
5
Напишіть оголошення на задньому склі машини. Оголошення повинно бути коротким і добре видним. Інакше під час їзди його просто не встигнуть прочитати зацікавилися водії.
6
Озвучуйте факт продажу квартири скрізь, де опиняєтеся: у спортивному клубі, на зустрічі однокласників, на ювілеї далекого родича. Не варто починати з цього розмову, краще згадати до слова, як би ненароком.
7
Розкидайте листівки з оголошеннями про продаж квартири по поштових скриньках в будинках вашого району. Залиште такі ж листівки у голів ТСЖ, попросіть їх допомогти. Зазвичай це коштує не дорожче коробки цукерок.
8
Зареєструйтеся в місцевих міських форумах. На них бувають рубрики, присвячені купівлі-продажу нерухомості. Зробіть оголошення на своїх сторінках у соціальних мережах.
9
Зверніться в агентство нерухомості. Не йдіть в перше-ліпше. Добре вивчіть документи, відгуки про це агентстві, умови роботи. Не всі агентства однаково хороші і безпечні.
10
Зверніться до приватного ріелтору. Серед спільноти приватних ріелторів більше професіоналів своєї справи, ніж в агентствах. Адже ріелтор працює тільки на себе. В його інтересах якомога швидше і дорожче продати вашу квартиру.