Як в Excel зробити формулу.

Програма Microsoft Excel - це спеціальний табличний калькулятор, що допомагає складати таблиці та діаграми. Якщо при створенні таблиць вставити в них особливим чином записані формули, програма буде автоматично проводити в осередках обчислення будь-якої складності.
Інструкція
1
Відкрийте програму Excel, двічі клікнувши по її значку. Підведіть курсор до потрібної вам комірці таблиці, в яку будете вводити формулу . Виділіть клітинку, клацнувши по ній лівою кнопкою миші. Навколо осередку з'явиться рамка свідчить, що дана осередок активна і в неї можна вводити дані.
2
Рядок формул вгорі таблиці позначається fx. Введіть формулу в рядок, починаючи її зі знака «=». Так, ввівши в рядку формул = 1 + 2, ви отримаєте у виділеній комірці відповідь 3, а формула залишиться в рядку нагорі таблиці.
3
При необхідності скласти вміст двох або кількох осередків введіть у комірки цифри, а в ту клітинку, де хочете отримати результат, введіть формулу , наприклад, в А3 введіть = А1 + А2. Сума значень з'явиться в вибраній комірці, а формула буде видна в рядку формул вгорі. Робіть так само при необхідності провести інші оператори (арифметичні дії), використовуючи знаки - *,/.
4
Для знаходження відсотка використовуйте множення числа на n%, де n - шуканий відсоток. В ступінь число зводите за допомогою знака ^. Можна записати ступінь і по-іншому: «= СТУПІНЬ (2; 2)». Це те ж саме, що і «= 2 ^ 2».
5
Для завдання пріоритету виконання операцій у формулі використовуйте круглі дужки. Дії в дужках виконуються в першу чергу. Звертайте увагу на підказки програми - якщо в особливо довгих формулах ви забудете ввести якусь дужку, Excel повідомить про помилку і навіть запропонує, як її виправити.
6
Якщо вам потрібно скласти всі числа з шпальти А, в рядок формул введіть «= СУММ (А: А)». Для обчислення середнього значення в діапазоні від А1 до В5 введіть «= СРЗНАЧ (А1: В5)».
7
В Excel можна робити операції і з текстовими значеннями. При цьому укладайте текст у лапки, а для об'єднання текстових значень використовуйте знак &. Так, ввівши в комірку А1 значення 5, в осередок А2 «контейнерів», а в рядок формул = А1 & А2 отримаєте 5 контейнерів.
Зверніть увагу
При використанні дужок пам'ятайте, що окреме число, укладену в дужки, сприймається Excel як негативне. Тобто (20) для програми означає -20.
Корисна порада
У налаштуваннях програми за замовчуванням після заповнення потрібної комірки і натиснення Enter наступній активною стає нижня комірка. Зелена галочка по закінченні введення формули залишає курсор в тій же комірці. Якщо ж вам потрібна інша, у вкладці «Правка» («Сервіс» - «Параметри») встановіть необхідний напрям переходу.