Як вишити сорочку.

Звичай носити вишиванки є у багатьох народів. Популярні вони і у сучасних модниць, особливо у тих, хто віддає перевагу одягу у фольклорному стилі. Елементи декору можуть бути самими різними, від простеньких оздоблювальних швів на зразок стебельчатого або "козлика" до хитромудрих узорів хрестиком або в стилі "хардангер".
Вам знадобиться
  • - лляна або бавовняна сорочка;
  • - нитки муліне;
  • - пяльци;
  • - схема візерунка або малюнок для вишивки гладдю.
Інструкція
1
Продумайте елементи візерунка. У кожному разі, є сенс прикрасити сорочку по низу, манжетам та коміра. Можна зробити кругову облямівку по верхній частині рукава. Якщо у вас поки немає великого досвіду, вишиті деталі виконайте окремо, а потім пришийте до виробу. Викроїте смужки потрібної довжини. Додайте по кожній стороні 0,5 см на підгин. Смужки можна вирізати і після того, як ви зробите вишивку. Це навіть зручніше, оскільки дозволяє запяліть весь шматок тканини.
2
Оберіть орнамент. Підійде рахунковий рослинний чи геометричний візерунок. Якщо у вас немає готової схеми, зробіть її самі. Накресліть на міліметрівці смужку відповідної довжини, расчертите її на квадратики, відповідають розміру стібка. Обведіть групи квадратиків, щоб у вас вийшли листочки, квіти, елементи геометричного візерунка.
3
Перед тим як почати вишивати, навертає швом "вперед голку" контури кожної смужки без припусків. Закріпіть нитку так, щоб її кінець можна було сховати під візерунком з лицьового боку. Звичайно, накладні вишивки дозволяють приховати виворіт, але з самого початку потрібно вчитися вишивати без вузлів.
4
Уявіть собі, що ваша смужка розділена на клітинки розміром 2х2 нитки. Для виконання простого хрестика виведіть голку на лицьову сторону в лівому нижньому кутку, протягніть її навскоси в правий верхній і витягніть на виворітну сторону. Вишивати хрестиком зручніше рядами - спочатку по всьому ряду протягуйте нитка по лицьовій стороні з лівого нижнього кута в правий верхній, потім - у зворотному напрямку. Це зручніше, навіть якщо в одному ряду у вас повинні бути хрестики різного кольору. Вишийте в одному напрямку один фрагмент, в потрібному місці простягніть нитку по виворітній стороні і заповніть цим же кольором наступну ділянку. Можна використовувати і болгарський хрест, який виконується не в два, а в чотири прийоми - спочатку по діагоналях, потім вертикально і горизонтально.
5
Після того як всі смужки будуть готові, заутюжьте їх припуски на виворітну сторону. Отгладьте сорочку і пришити вишивки потайним швом.
6
Виконувати рахункові вишивки можна і по канві. Викроїте шматки канви за формою і за розміром і приметайте їх до виробу. Хрестик виконується точно так само. Але в цьому випадку необхідно більш уважно ставитися до виворітного стороні роботи. Вузли та інші недоліки приховати не вдасться.
7
У деяких випадках вишивку виконують до того, як Стачать сам виріб. Це зручно, якщо ви вирішили прикрасити сорочку складним візерунком, розташованим у важкодоступних місцях (наприклад, вирішили зробити облямівку у верхній частині рукава). Викрійка в цьому випадку повинна бути гранично точною. Приметайте канву і виконайте сам візерунок, після чого стачайте шви.
8
По краях рукавів, лінії горловини і низу можна зробити просту облямівку. Навіть усім відомий "козлик" може виглядати дуже вишукано, якщо докласти фантазію. Для простого шва краще накреслити лінію - наприклад, тонким кольоровим милом. Можна і висмикнути пару ниток основи. Вишийте ряд "козлика" нитками одного кольору, а поверх зробіть другий ряд, розміщуючи "ріжки" між вже наявними стежками. Таким чином можна накласти ще пару шарів.
9
У скандинавських країнах сорочки нерідко прикрашали візерунками в стилі "хардангер". Це теж лічильна вишивка, зазвичай з отворами у вигляді квадратиків. Цей стиль припускає використання геометричного орнаменту. Навіть коли в нього потрапляють рослинні елементи, вони найчастіше мають форму геометричних фігур.