Як висаджувати газон.

C допомогою газонної трави можна прикрасити зовнішній вигляд вашої ділянки і уникнути появи бур'янів. Приємний соковитий колір газону радує око, а шовковиста трава так і манить пройтися по ній босоніж. Посадити «живий килим» нескладно, навіть не маючи спеціальної техніки.
Інструкція
1
Купіть насіння газонної трави в садівничому або спеціалізованому магазині. Сорт вибирайте на свій розсуд, орієнтуючись на загальні характеристики, які ви можете прочитати на упаковці. Необов'язково купувати найдорожчу траву, для присадибної ділянки підійде і та, що дешевше.
2
Очистіть площа від бур'янів та каміння. Прийнято вважати, що трава губить бур'яни, але це не зовсім так. Поки молодий газон не зміцніє, прополку слід виробляти час від часу, потім непотрібна рослинність просто не зможе пробиватися крізь кореневу систему декоративної трави.
3
Розпушите грунт сапкою або неглибоко скопайте трактором або лопатою. Після цього зачекайте кілька днів, щоб земля трохи всівся. В іншому випадку насіння газонної трави можуть піти глибоко в грунт і не прорости.
4
Рівномірно розсипте насіння і ущільніть грунт. Злегка окропити посадки, сильно не заливайте. Рекомендований витрата на квадратний метр подивіться на упаковці. Чи не сійте більше, ніж потрібно. Так ви тільки витратите зайві гроші, а краще від цього не буде. Трава стає щільним килимом на 2-ий рік після посадки, тому запасіться терпінням. Якщо після того як з'явилися сходи, ви помітили, що місцями пусто, підсійте газон.
5
Поливайте газон щодня в жарку погоду, інакше трава пожовтіє. Коли на вулиці помірно тепло і волого, полив здійснюйте раз на тиждень. Надлишок води може спровокувати загнивання кореневої системи, тоді вся трава загине.
6
Використовуйте газонокосарку або електричну косу, якщо трава досягла занадто великої висоти. Після скошування очистіть ділянку граблями і злегка полийте.
Корисна порада
Якщо у вас росте занадто багато бур'янів, які неможливо видалити вручну, використовуйте спеціальну рідину. Обробляти ділянку від непотрібної трави слід пізньої осені, а сіяти газон можна буде вже ранньою весною.