Як містити морський акваріум.

Для утримання морських риб і рослин необхідно ретельно підтримувати умови, схожі з їх природним місцем існування. Тому так важливо постійно стежити за біологічним режимом морського акваріума .
Вам знадобиться
 • - акваріум;
 • - сіль для морського акваріума;
 • - галечник, морський пісок, коралова крихта;
 • - годівниця для риб;
 • - шланг для відкачування води та очищення дна;
 • - гідрометр;
 • - термометр;
 • - кулер;
 • - освітлювальні прилади;
 • - система фільтрації;
 • - система циркуляції води;
 • - нітрат-редуктор;
 • - протеїновий скіммер ( пеноотделітельная колонка);
 • - ультрафіолетові лампи;
 • - озонатор.
Інструкція
1
Підберіть обсяг акваріума . На одну рибу має припадати не менше 25 літрів води. Морські риби воліють довгі ємності. Деякі види рибок вимагають глибоких акваріумів.
2
Помістіть на дно ємності грунт. Спочатку розмістіть пластину фільтра, на неї насипте шар великого галечника, а потім шар дрібного морського піску. Зверху посипте коралової крихтою.
3
Підготуйте морську воду. Для цього застосовують спеціальні суміші для морських акваріумів. Ніколи не використовуйте для морського акваріума кухонну сіль. Солоність води повинна становити 30-35%, щільність - 1,022, pH - 8-8,4, рівень лужності - 2,5-3,5 meq/L, кальцію - 400-500 ppm Ca ++. Мешканці морського акваріума чутливі навіть до найменших коливань параметрів середовища, тому необхідно особливо уважно контролювати температуру води, її щільність, pH і солоність. Врахуйте, що з часом вода буде випаровуватися з акваріума , і її солоність буде зростати.
4
Організуйте якісну систему механічної, хімічної та біологічної фільтрації і регенерації води для боротьби з забрудненнями, а також білковими відкладеннями, які можуть викликати накопичення у воді небезпечних токсинів. Щотижня міняйте не менше 1/4 води акваріума на свіжу проаерірованную воду такої ж щільності. Для руйнування протеїнів встановіть ультрафіолетові лампи, пристрій озонування води.
5
Подбайте про освітлення морського акваріума для нормального росту риб і рослин. Освітленість повинна бути близько 1 Вт на 1 см ?. Для риб підійдуть люмінесцентні лампи, для рифів - металогалогенові.
6
Не заводьте риб в акваріум приблизно близько місяця. Цей час необхідний для дозрівання морського середовища. Потім помістіть в акваріум кілька витривалих риб. Поступово запускайте в воду нові особини, але не більше 2 видів на тиждень. Остаточно біологічну рівновагу встановиться не раніше, ніж через 4-6 місяців.
7
Відмовтеся від використання миючих засобів і мила для очищення стінок акваріума . Після прибирання промийте скло водою з дехлорінатором. Не опускайте в морський акваріум предмети, що не володіють водостійкістю в солоній воді, інакше шкідливі речовини можуть перейти в воду і риби захворіють або навіть загинуть.
Останнім часом дуже модно мати акваріум . Наявність маленького куточка з рибками і морськими рослинами надає будь-якому приміщенню відчуття статусності і стилю. Грамотно оформлений, з правильно підібраним наповненням, акваріум може стати родзинкою будь-якого інтер'єру. Благо сучасні технології дозволяють формувати дизайн приміщення будь-якого типу. І акваріум може бути як невеликим елементом декору квартири або офісу, так і величезною декоративною перегородкою в приміщенні.
Вам знадобиться
 • Невеликий акваріум (до 50 літрів), водний градусник (повинна підтримуватися стабільна температура), спеціальна лампа (для підсвічування і обігріву), озонатор води (для збагачення води киснем), система фільтрації. Зверніть увагу - все це краще купувати в спеціалізованому магазині і зберегти чек і гарантійну документацію, якщо така є. Крім того, мешканців акваріума - рослини і рибки, теж варто купувати в профільному магазині, а не на стихійному ринку.
Інструкція
1
Заручившись підтримкою професіоналів, встановіть акваріум на його стаціонарне місце (багато зоомагазини надають подібні послуги). У такому випадку буде впевненість у правильній установці і підключенні додаткових елементів - підсвічування, озонатора та ін.
2
Наберіть в акваріум води, оформивши дно камінчиками і рослинами. Про те, що саме вибрати, вам варто поговорити з консультантами магазину.
3
При виборі мешканців свого акваріум а зупиніться поки на одному виді рибок або безхребетних. Так на перших порах буде простіше доглядати за кімнатної акваторією.
Зверніть увагу
Морський акваріум - найбільш складний в залицянні, його не можна встановлювати в місці, куди потрапляють прямі сонячні промені - внутрішня поверхня скла дуже швидко покриється зеленим слизом, а це не найкращим чином позначається на якості середовища проживання для риб.
Корисна порада
Якщо у вас ніколи ще не було акваріума, краще почати з невеликого акваріума з декількома рибками. Вже освоївшись і наловчившись, надалі можна придбати і красивий великий акваріум, який стане головною прикрасою приміщення і вашої гордістю.