Як заповнити недолік калію.

Для нормального функціонування організму потрібно, щоб людина разом з їжею отримував не тільки білки, жири і вуглеводи, але й необхідні вітаміни і мікроелементи. Одним з найважливіших є калій. Він впливає на роботу багатьох життєво важливих систем організму, таких як серцево-судинна, нервова, м'язова, видільна і т. Д. При зниженій концентрації калію в організмі можуть відбутися серйозні збої: погіршаться рефлекси, обмін речовин, понизиться артеріальний тиск, людина буде швидко втомлюватися, відчувати слабкість.
Інструкція
1
Насамперед визначте, що вищеописані симптоми викликані саме гипокалиемией, тобто дефіцитом калію , а не якийсь інший причиною. Для цього зверніться до лікаря, пройдіть обстеження і зробіть біохімічний аналіз крові.
2
Якщо підтвердиться, що зміст калію знижений, вам необхідно скоригувати харчовий раціон, збільшивши споживання продуктів, багатих цим мікроелементом. Це, насамперед, листовий салат, банани, картопля, апельсини, грейпфрути, лимони. Багато калію також в насінні соняшнику, пряної зелені (кріп, петрушка, м'ята).
3
За погодженням з доктором приймайте препарати, що сприяють підвищенню рівня калію . При цьому треба уважно стежити за самопочуттям, і при необхідності робити контрольний біохімічний аналіз крові, оскільки змісту калію вище норми також шкідливо і може призвести до серйозних захворювань.
4
Дуже важливо встановити причину нестачі калію в організмі. Справа в тому, що цей недолік може бути викликаний як перенапруженням, неврегульованим режимом дня, неправильним харчуванням, втомою, фізичної та психологічної, так і більш серйозними причинами. Наприклад, дефіцит цього мікроелемеента може свідчити про різних захворюваннях печінки і нирок, порушенні функції залоз внутрішньої секреції, хронічному недоліку глюкози в організмі (гіпоглікемія), водянці і багатьох інших хворобах. Якщо в першому випадку достатньо скорегувати режим харчування і вести здоровий, розмірений спосіб життя, уникаючи перевтоми, стресів, то в другому не обійтися без лікування.
5
Встановити точний діагноз і вибрати найбільш ефективне лікування може тільки фахівець. Тому ні в якому разі не затягуйте з візитом до медичного закладу!