Як виростити бальзамін з насіння.

Бальзаміни - дуже красиві, але примхливі квіти. Їх навіть називають «недоторками» через те, що при легкому дотику до дозрілим насіннєвим коробочкам ті лопаються і далеко розкидають крихітні насіннячка. Тому найчастіше бальзаміни розмножують живцями. Але якщо у вас є терпіння, можете спробувати виростити їх з насіння.
Інструкція
1
Акуратно і дбайливо зберіть посадковий матеріал - дуже дрібні буро-коричневі кульки. Зазвичай насіння дозріває на 20-30 день після початку цвітіння, коробочки в цей час стають білими. Будьте уважні - одне незручне дотик, і насіннячка «вистрілять» на два метри, розсипавшись в різні боки, зібрати їх після цього буде нереально. Зате, якщо все пройшло вдало, зберігати зернятка можна до 8 років - саме протягом такого строку насіння бальзаміну життєстійкі і можуть зійти.
2
Посів треба виробляти в березні, щоб розсада була готова до середини червня - в цей час бальзаміни, які люблять тепло, будуть комфортно почувати себе у відкритому грунті. Приготуйте або купіть субстрат на основі торфу, чи не дуже кислий. Звичайна садова земля не підійде. В ній можуть розвиватися бактерії. З цієї ж причини не додавайте в грунт гній, навіть якщо він добре перепрів. Бальзаміни - дуже ніжні рослини.
3
Грунт просійте і розкладіть у продезінфіковані ємності, зволожите з пульверизатора, поверхня розрівняйте і злегка утрамбуйте. Зверху насипте насіння і присипте їх річковим піском, якщо його немає - тим же субстратом. Ємності накрийте склом або прозорим поліетиленом, поставте в світле і тепле місце (температура повинна бути не менше + 18оС). Через 5-10 днів з'являться сходи, тепер плівку або скло треба зняти і регулярно поливати паростки. Для кращого росту їх можна підсвічувати лампою денного світла, збільшуючи для бальзамінів світловий день.
4
Через 3-4 тижні після появи сходів, коли у паростків буде пара справжніх листків, розсадите їх в окремі ємності. Підійдуть торф'яні горщики або одноразові стаканчики. Звертайтеся з розсадою дбайливо, не пошкодите тендітну кореневу систему. Після пікіровки обов'язково полийте. Бальзаміни дуже люблять вологу, але застою її в грунті допускати не треба, інакше рослини не отримають достатньо повітря і можуть загнити. Дорощують розсаду ще пару місяців, а коли потеплішає, висадіть у відкритий грунт і чекайте цвітіння.