Як виростити полуницю.

Полуниця - одна з улюблених ягід садівників. Вона росте майже на кожному городі. Але прополювати її від бур'янів - суцільна мука. Щоб уникнути цієї неприємної процедури, можна посадити полуницю під покривний матеріал. А якщо хочете заощадити на розсаді, виростите її з насіння.
Інструкція
1
Купуйте насіння сортової ягоди і посійте їх в лютому місяці. Процедура досить проста - берете звичайний грунт для розсади, насипаєте в ємності, гарненько зволожуєте, трамбуете, а зверху кладете насіння полуниці. В інструкції на пакетиках зазвичай радять присипати їх землею або піском, але краще цього не робити. Зверху покрийте ємність з насінням поліетиленовою плівкою або склом і поставте в тепле місце. Коли з'являться сходи, покриття зніміть, ємності поставте на світло. Підтримуйте постійну вологість грунту. Коли виростуть 1-2 справжніх листочка, розсаду пікірують в окремі торф'яні горщики або одноразові стаканчики, коробочки з-під йогурту і т.п. Після того як земля на городі достатньо прогріється, можна висаджувати полуницю .
2
Спочатку правильно підготуйте грунт. Якщо збираєтеся садити на старій грядці, удобрити її перегноєм або компостом. Але краще взяти незайману землю. Подрежьте і примніть бур'яни, але ні в якому разі не викопуйте і не висмикуйте - вони перегніют і стануть добривом для солодкої ягоди. Зволожите землю. Зверху покрийте майбутній полуничник руберойдом, присипкою вгору. Всі краї і стики закрийте дошками або цеглою. Замість руберойду можна використовувати картон, темну плівку та аналогічні матеріали. Але вони прослужать всього один сезон, руберойд ж - 3-4 роки, саме стільки полуницю рекомендують вирощувати на одному місці.
3
Намітьте місця розташування кущиків. Для кожного прорежьте в руберойді навхрест невеликий отвір. На одному аркуші треба розташовувати не більше трьох, а краще два ряди рослин. Відстань між рядами - 40 см, між кущиками - 20 см. Тонким кілочком зробіть маленьку ямку, залийте її водою. Візьміть кущик полуниці і акуратно, намагаючись не пошкодити, помістіть коріння в лунку, розставивши краю руберойду. Пересадка завершена.
Зверніть увагу
Такий метод посадки хороший тим, що під руберойдом довго зберігається волога, тому полуницю можна поливати рідше. Крім того, майже не вилазять бур'яни, а окремі з'явилися досить зрідка зрізати секатором.