Як налаштувати газовий пальник.

Газові пальники призначені для використання в різних теплогенераторах, котлах, міні-котелень, сушильних установках, тому їх налагоджена робота є запорукою безпеки всіх проживаючих в будинку.
Інструкція
1
Все пальники поділяються на прості одноступінчасті, які працюють тільки в 2 режимах - при пониженні температури в котлі нижче певного рівня вони включаються, коли температура піднімається до потрібного значення, автоматика котла вимикає пальник . Такі типи пристроїв встановлюють на котлах невеликої потужності і вони найчастіше зустрічаються в приватних домоволодіннях. Двоступеневі пальники мають декілька рівнів потужності - як максимальний, так і знижений. Ці пристрої володіють складним механізмом і налаштовуються тільки висококваліфікованим персоналом спеціальних організацій.
2
Розглянемо принцип настройки одноступінчатого пристрою. Спочатку встановіть газову пальник на котлі і до її газовому блоку підключіть з'єднання газопроводу. Місце з'єднання обов'язково додатково перевірте на повну герметичність щоб уникнути витоків газу.
3
Захисний кожух пальника зніміть для того, щоб провести її наладку. Для цього до її газовому блоку приєднаєте манометр - їм вимірюється тиск газу на вході в блок.
4
Виробляється підключення пальника до електрики, яке зазвичай підводиться від блоку управління самого котла. При підключенні особливу увагу приділіть правильному підключенню фаз і всіх перемичок в пальнику.
5
Здійсніть перший запуск установки, паралельно в димоході встановіть датчик газоаналізатора. Манометром виміряйте тиск газу після газового блоку. Отримані дані повинні відповідати значенням, зазначеним у паспорті на прилад. Обсяг повітря, що надходить для горіння в одноступінчатих пристроях, можна регулювати за допомогою гвинта заслінки. Для проведення регулювання потрібно попередньо послабити стопорний гвинт.
6
За свідченнями, знятим з газоаналізатора, можна визначити ряд показників повітря. Так, показання концентрації чадного газу СО не повинні бути більше 50 проміле. Кисень повинен знаходитися в межах 3,5 - 5,5 відсотків. Меншу його кількість призведе до неповного згоряння палива, більшу - до підвищеного утворення вуглекислого газу. Також визначається коефіцієнт надлишку повітря. Велике значення цього показника може привести до виходу пристрою з ладу і навіть детонації котла, мале - означає неповне згоряння газу, освіта сажі, низьке ККД.
7
Неправильне налаштування газового пальника може привести до серйозних наслідків, що вимагає відповідального підходу і вивчення всієї документації на обладнання.