Як поміняти термостат. Як змінити термостат на марці.

Коли ваш автомобіль перегрівається, або двигун не може набрати задану температуру, то це вийшов з ладу термостат . Він дозволяє при запуску і прогріванні двигуна охолоджуючої рідини рухатися спочатку по малому колу, а потім за великим. Зазвичай ремонту він не підлягає і краще його відразу замінити.
Вам знадобиться
  • Охолоджуюча рідина, викрутка або гайковий ключ, ємність для зливу об'ємом 8-10 л, новий термостат.
Інструкція
1
Визначте місцезнаходження запчастини, і яким чином розташований термостат . Зазвичай він знаходиться в тому місці, де патрубок охолоджуючої системи (верхній або нижній), підходить безпосередньо до двигуна.
2
Купіть новий термостат . Перед цим прочитайте інформацію про марку автомобіля (рік випуску, модель). Якщо марка і тип термостат а не визначається, то найкраще звернутися до спеціалізованого сервісного центру. Існуючі каталожні системи дозволять швидко визначити потрібну вам модель запчастини.
3
Злийте охолоджуючу рідину з двигуна і радіатора. Для цього викрутіть спеціальні зливні пробки на корпусі двигуна та в нижній частині радіатора. Рідина слід злити в ємність, 8-10 літрову, залежно від обсягу охолоджуючої системи. Закрутіть зливні пробки на місце відразу, щоб не забути.
4
Запам'ятайте яким чином варто термостат . Від'єднайте патрубки охолоджуючої системи від термостат а, зазвичай їх три - верхній, середній і нижній, для цього зніміть попередньо хомути, які утримують патрубок і термостат , за допомогою викрутки, плоскогубців або гайкового ключа. Якщо двигун автомобіля ще не охолов, то дотримуйтеся обережності, залишки гарячої охолоджуючої рідини можуть нанести вам травму.
5
Якщо термостат прикріплений до корпусу двигуна, то викрутити болти кріплення і зніміть старий термостат . Зверніть увагу на прокладку між двигуном і корпусом термостат а. Її необхідно видалити і замінити на нову.
6
Візьміть новий термостат , попередньо промазав всі частини, які стикаються з охолоджувальною рідиною (патрубки термостат а, місце приєднання з прокладкою) герметиком. Встановіть запчастина в такому ж становищі, як вона перед цим стояла. Підключіть до термостат у нижній і верхній патрубки охолоджуючої системи за допомогою хомутів, а якщо він кріпиться безпосередньо до двигуна, то спочатку потрібно прикріпити його до двигуна.
7
Візьміть нову охолоджуючу рідину і залийте в систему. Це варто робити не поспішаючи, в кілька етапів, поки вся система не заповниться.
Зверніть увагу
Модель термостата для кожного автомобіля своя, перед покупкою переконаєтеся в правильному виборі.
Корисна порада
Перед заміною термостата дочекайтеся охолодження двигуна. Всі частини, що стикаються з охолоджувальною рідиною, попередньо змащуйте герметиком. Для охолодження двигуна застосовуйте тільки спеціальні рідини, а не воду.