Як створити файл автозапуску. створення файлу автозапуску bat.

Створення файлу автозапуску для CD-, DVD- або USB-дисків не вимагає глибоких пізнань в мовах програмування і може бути виконано стандартними засобами OC Windows без використання додаткового програмного забезпечення.
Інструкція
1
Викличте головне системне меню, натиснувши кнопку «Пуск», і перейдіть в пункт «Усі програми». Розкрийте посилання «Стандартні» і запустіть додаток «Блокнот». Створіть новий текстовий документ. У першому рядку надрукуйте [autorun].
2
Наступний рядок створюваного файлу автозапуску залежить від обраного дії. Напечатайтеopen = імя_программи.exeicon = імя_іконкі.icoдля запуску вибраної програми із зазначеним значком при підключенні томи. Зверніть увагу на те, що і сам файл, і значок програми повинні бути поміщені в кореневий каталог потрібного диска. Надайте створеному документу ім'я autorun.inf.
3
Використовуйте синтаксис open = імя_папкі1імя_папкі2імя_программи.exe для вказівки повного шляху до потрібної програмі, якщо місцем її збереження не є кореневий каталог знімного носія. При необхідності вкажіть потрібний аргумент після імені програми.
4
Якщо метою створення файлу автозапуску є відкриття зображень, HTML-документів або презентацій, необхідно помістити в кореневий каталог знімного накопичувача DOS-файл команди. У цьому випадку командний файл відкриє потрібні файли томи, використовуючи призначені за замовчуванням програми для даного типу даних. Виглядати такий файл автозапуску повинен як open = autorun.bat index.htm. Файл DOS в цьому варіанті припускає використання коду: echo off @ start% 1% 2% 3% 4% 5% 6% 7% 8% 9 @ exit.
5
Альтернативним методом створення такого файлу може також послужити використання синтаксису ShellExecute = index.htm. Пам'ятайте, що першим рядком будь-якого файлу автозапуску завжди є [autorun].
6
При необхідності використання користувальницької команди у файлі автозапуску рекомендується синтаксис shellимя_командыcommand=полный_путь_к_исполняемому_файлу_приложенияимя_программы.exe. Пам'ятайте, що в цьому випадку ім'я команди не повинно містити пробілів і бути максимально коротким.
Autorun використовується для створення зручного меню швидкого запуску потрібного компонента диска . При цьому не потрібно здійснювати які-небудь додаткові дії з пошуку файлів у файловій системі. Диск автоматично запустить потрібну процедуру інсталяції або програвання музики, не вимагаючи від користувача особливих операцій.
Вам знадобиться
  • - програма Create Autorun
Інструкція
1
Відкрийте диск і створіть у ньому файл «autorun.inf». Для цього клікніть правою клавішею миші у відповідному вікні, і виберіть «Створити» - «Текстовий файл», після чого вкажіть потрібно ім'я і дозвіл.
2
Відкрийте створений файл за допомогою стандартного Блокнота Windows (клік правою клавішею миші по файлу - «Відкрити за допомогою ...» - «Блокнот»).
3
Впишіть наступний код: [AutoRun] icon = іконка.icoopen = file.exeІконка.ico буде відображатися при запуску диска в провіднику. Її можна намалювати за допомогою стандартного Paint, зберігши малюнок у форматі .bmp і згодом змінивши його на .ico.
4
File.exe може бути будь-яким виконуваним .bat, exe або .cmd файлом, а також скриптом .js або .vb. Якщо в якості меню буде використовуватися .html, то скрипт буде трохи відрізнятися. Щоб запустити такий файл доведеться додати в секцію «open» додатковий параметр «start»: open = start "страніца.html"
5
Меню відкриється у веб-браузері, який за замовчуванням стоїть у користувача. Якщо такий запуск не проходить, доведеться написати маленьку програму. Створіть файл «start.bat» і відкрийте його за допомогою блокнота. Додайте рядок: Start% 1
6
Збережіть створений файл, покладіть його в одну директорію з «autorun.inf», в якому вкажіть в секції open параметр: open = start.bat страніца.html
7
Авторан готовий. Файли іконок і запуску можна поміщати в окремі папки, але в такому випадку доведеться вказувати відносний шлях повністю. Наприклад, поклавши файл іконки в папку «icon», а файл запуску в папку «run», потрібно буде зробити відповідні зміни: [autorun] icon = icon/іконка.icoopen = run/file.exe
Корисна порада
Для автоматичного створення авторана можна скористатися спеціальними утилітами. Наприклад, за допомогою програми Create Autorun легко створюється автозапуск для дисків. Більше того, до запуску можна приєднати який-небудь коментар і налаштувати вигляд вікна. Вид меню обмежується тільки вашою фантазією.