Як оформити магазин.

Магазин починається з вітрини - це найважливіший носій інформації про торгову точку, як і вивіска. Разом вони вирішують головне завдання: змушують перехожих увійти в магазин, а ще краще - зробити з них покупців.
Інструкція
1
Вітрини бувають закритими і відкритими. У відкритих через скло видно весь магазин, тобто покупця впускають всередину до того, як він вирішить, входити йому чи ні. У другому типі вітрина відгороджена від залу спеціальною перегородкою. Загальна стилістика повинна збігатися з внутрішнім оздобленням самого магазину.
2
Ваше обладнання не зовсім нове і привабливе - робіть закриту вітрину. Якщо торговий зал чистий і світлий, красиво оформлений, сміливо вибирайте відкриті вітрини. Спеціалізація магазину не має значення.
3
Сюжетні вітрини - акцент на придуманої сценці, а не на товар. Елементи прикраси пов'язані з товаром лише за змістом або аналогій.
4
Товарно-сюжетні вітрини. Вже з назви зрозуміло, що це суміш товарів і придуманого дизайнером сюжету. Наприклад, манекен тримає товар, або лялька, яка здійснює яку-небудь дію.
5
Акційні вітрини. Повністю змінюється стиль вітрини для проведення акції або в переддень свята. Робиться акцент на знижки і розпродажі, вішають плакати.
6
При будь-якому стилі оформлення важливий світло. Використовуються два види освітлення - м'яке розсіяне і направлене світло з акцентуванням деталей. Підсвічування робиться і вдень, бо вітрина повинна залишатися привабливою в будь-який час доби.
7
Поєднання кольорів у вітрині має бути розумним. Якщо у вас не бюро ритуальних послуг, не оформляйте вітрину червоно-чорним оксамитом з позолоченою бахромою.
Зверніть увагу
Визначте, чого ви хочете домогтися за допомогою вітрини - зробити її «німим продавцем» або показати, як «крутий» ваш магазин. Від цього буде залежати стиль оформлення. Двері магазину теж повинні бути охайними, краще в тон вітрині, а то і прозорими. Без доглянутого фасаду красивої вітрини у вас не вийде; якщо коштів недостатньо, відремонтуйте будівлю хоча б на рівні першого поверху.
Корисна порада
Для продуктових магазинів більше підійдуть сюжетні або товарно-сюжетні вітрини. Експозицію з реальних продуктів доведеться часто міняти, а покупець прекрасно знає, як виглядають молоко і ковбаса, і не потребує нагадувань. Зробіть муляжі (збільшені копії продуктів). У фірмових винно-горілчаних магазинах використовують свій товар - етикетка та упаковка на цих виробах часто дуже красива.