Як зробити костюм гусара.

Яскравий і барвистий костюм гусара не залишить байдужим жодного хлопчика напередодні маскараду. Образ мужнього і чепуристого гусара допоможуть створити деталі костюм а - золота тасьма, узлісся, султан на ківері.
Вам знадобиться
 • - червона куртка (ментик);
 • - червоний піджак (доломан);
 • - ківер чорного або червоного кольору;
 • - султан для ківера;
 • - білі або сині рейтузи;
 • - чорні чоботи;
 • - сумка-Ташка;
 • - смужки хутра або синтепону (білі або чорні);
 • - 1 м золотого шнура з китицями;
 • - 2 м золотий тасьми;
 • - 17 золотих гудзиків для доламана;
 • - 10 золотих гудзиків для ментика.
Інструкція
1
Візьміть в якості основи костюм а суконний піджак або курточку прямого покрою з коміром-стійкою. Зніміть викрійку і зшийте з червоної бавовняної тканини верх для ментика. Ментик надягають зверху на доломан, він повинен бути коротше доламана, без коміра, з галявинами по горловині, зрізах рукавів, уздовж поличок і по нижньому зрізу.
2
Розпоріть курточку або піджак, скоректуйте довжину (вона повинна бути по пояс), випорю комір. Продублюйте деталі верхом з червоної тканини, обшийте зазначені зрізи опушкою зі смужок хутра або синтепону. На полички нашейте подвійні горизонтальні смуги із золотої тасьми (по п'ять на лівій і правій поличках), до кінців кожної смуги пришийте гудзики.
3
Сшейте доломан з червоної бавовняної тканини, використовуючи ту ж викрійку (можна зміцнити його підкладкою). Не забудьте прітачать комір-стійку, зробити його на 5-7 см довша, а золоту тасьму на поличках нашити у вісім рядів. Комір та обшлаги можна викроїти з тканини чорного або білого кольору, під колір рейтузів, обшлаги прикрасити золотий тасьмою і пришити гудзики.
4
Виготовте ківер з чорної або червоної тканини, також можна використовувати штучну шкіру. Викроїте прямокутник тканини або шкіри довжиною, відповідної охвату голови, висотою близько 20 см. Прітачать вздовж нижнього і верхнього зрізів золоту тасьму.
5
Викроїте денце, пришийте його до прямокутника, потім стачайте поздовжній зріз. Зміцніть конструкцію картоном. Козирок викроїте з чорної шкіри, або візьміть готовий. Прикріпіть шнур з кистями: він повинен перетинати передню частину ківера зліва направо, вільно провисаючи до козирка, а кінець з китицями - звисати до плеча. Не забудьте прикріпити султан.
6
Зробіть брюки-рейтузи на основі суконних штанів прямого покрою. Обузьте їх внизу, щоб вони вільно заправлялися в чоботи. Прикрасьте від пояса до стегна вензелями із золотої тасьми з лівого і правого боку.
7
Приготуйте по можливості інші деталі - шаблю, сумку, шпори. Сумку-ташкку легко зробити своїми руками, вона нагадує мисливську сумку з клапаном на довгому ремені. Зробіть її з сукна під колір доламана, замість ременя візьміть золотий шнур. Сумка звисає до коліна і прикрашена гербом або тасьмою.
Ще задовго до правління Петра Першого в Росії з'явилися гусари. Це люди, які служили в найманої кавалерії. Зазвичай гусарів набирали з українців, угорців, поляків і татар. Не можна сказати, що у цих гусар була упорядкована форма. Це поняття тільки-тільки почало з'являтися, і їх одяг весь час піддавалася реформуванню.
Інструкція
1
Під час царювання Єлизавети Петрівни обмундирування складалося з ментика, доламана, рейтузи в обтяжку, кушака з перехопленнями, Ташки і хутряний або фетровому шапки. Волосся гусарам заплітали в дві коси. І на відміну від всієї решти армії вони носили довгі вуса.
2
В кінці вісімнадцятого століття князь Потьомкін-Таврійський розпочав реформування обмундирування гусарів. Тепер їх одяг був за німецьким зразком: легкої, незручною, тісного, зате сиділа без будь-яких зморшок і складок. Гусари на голову надягали пудрених перуку з косами і буклі.
3
Наступним, хто вніс зміну в одіяння гусарів, був Павло. Тепер їх мундири були зразка прусско-гатчинских. На ментиках і доломані було по сорок п'ять ґудзиків: п'ятнадцять з них були великі і тридцять трохи менше. З часом коміри стали робити високими із скошеними кутами. Шапка була з високою тулією з чорної шерсті.
4
На початку дев'ятнадцятого століття для гусарів був введений ківер висотою приблизно в 17 сантиметрів. Він був високим, практично циліндричним, трохи розширювався догори і мав пристібатися козирок. В цей же час і скасували носіння довгого волосся, а також пудру і коси.
5
Після 1810 були змінені коміри для гусар. Тепер вони стали стоячими, наглухо застібається. У звичайний комплект гусарської амуніції входила «лядунка». Це була невелика жорстка коробочка для патронів до гусарським пістолетів. Її мали не ремені-панталере через ліве плече, розташовуючи ззаду.
6
При правлінні Миколи I знову був проведений ряд змін. Колір обшагов і манжетов був встановлений таким же, як колір доломані. Введено широкі шинелі з червоного сукна з погонами і комірцями. З 1845 роки знову включили в обмундирування хутряні шапки з лускою.
7
В походах гусари зазвичай носили сірі рейтузи, які по зовнішніх швах мали 18 гудзиків, обтягнутих сірим сукном. На час негоди у кожного з них був широкого сірий плащ із стоячим коміром, який застібався на один ґудзик.
8
За наступні п'ятнадцять років гусарський мундир лише злегка модифікувався. Доломани стали називати угорками. Ментики також незначно змінилися: за кольором вони стали такими ж, як і угорки. Через якийсь час ментики і зовсім зникли. Кепі змінили хутряні шапки. Ташки були скасовані.
9
Під час Першої світової війни гусари мали такі ж польові мундири, що і драгуни. І в військових діях вони використовувалися як звичайна кавалерія.
Зверніть увагу
Упродовж усього часу існування гусар не тільки видозмінювалися якісь окремі деталі в їх одязі, але неодноразово змінювався колір мундира. При цьому використовувалися такі кольори: чорний, білий, червоний, синій та інші.
Корисна порада
Кивер служив не тільки головним убором. Нерідко в ньому зберігали щіточку для вусів, гроші, ложку, шило, нитки та інші дрібниці.