Як закріпити навісну шафу. годморгон шафа високий Як кріпити до стіни.

Навіть порожні навісні шафи не можна назвати легкими, а наповнені вмістом - посудом, книгами і пр. - Вони стають дуже важкими. Тому до їх кріпленню потрібно поставитися відповідально. Краще витратити кілька зайвих годин на надійне кріплення, ніж збирати потім розбитий посуд і зламані полки.
Вам знадобиться
  • - електродриль;
  • - побідитові свердло;
  • - епоксидна смола;
  • - дюбеля, шурупи або цвяхи;
  • - лінійка;
  • - молоток;
  • - викрутка;
  • - схил.
Інструкція
1
Встановіть навісну шафу в те положення, в якому він повинен знаходитися, будучи закріпленим. Підставте під нього стіл, стільці, різні підкладки (книги, дошки та ін.). Вертикальність бічних стінок перевірте по схилу.
2
Намітьте маркером або кернером на стіні отвори для свердління - по отворах в кронштейнах шафи. Іноді останні мають форму кеглі. Намічати місця для свердління в цьому випадку необхідно по центру півкола верхньої частини отворів. Якщо отвори мають форму горизонтального паза, отвори намічаються по його центру. Закінчивши розмітку, приберіть шафу від стіни.
3
Іноді кронштейни не виступають над верхньою стінкою шафи, що позбавляє можливості намічати по ним отвори. В цьому випадку відзначте маркером на стіні два кута шафи - два Г-подібних контура. Потім заміряйте відстань від кутів шафи (два розміри по осях Х і У) до отворів в кронштейнах і перенесіть ці розміри на стіну. Таким чином, у вас повинна вийти розмітка двох отворів на стіні. Обов'язково заміряйте відстань між цими відмітками і порівняйте його з відстанню між отворами на шафі. Якщо вони не збігаються, приведіть перше в відповідність з другим. Розмір між отворами повинен бути дотриманий обов'язково.
4
Підберіть кріпильні анкери, на які буде навішуватися шафа. В якості них можуть виступати покупні дюбелі, шурупи або цвяхи. Діаметр анкерів (шурупів, цвяхів) повинен бути на 1-1,5 мм менше, ніж ширина паза кронштейна. Довжина частини, яка буде поглиблена в стіну, повинна бути не менше 40 мм для кам'яної стіни і не менше 50-60 мм для дерев'яної. Перевірте, чи проходить капелюшок анкерів в отвір кронштейна. Якщо ні, обточити її напилком або на точильному верстаті.
5
Найпростіше повісити шафа на дерев'яну стіну. Цвяхи забивається в неї без будь-якої підготовки. Під шурупи засверливают отвори свердлом, діаметр якого на 1,5-2 мм менше, ніж діаметр шурупа. Отвори під дюбелі сверлятся по діаметру пластмасової пробки.
6
Найчастіше доводиться вішати шафа на кам'яну стіну. В цьому випадку просвердлите в ній отвори електродрилем з побідитовим свердлом на глибину не менше 40 мм діаметром, рівним діаметру пластмасової пробки - при використанні дюбелів. Якщо ви використовуєте як анкера цвях або шуруп, діаметр отвору повинен бути на 2-3 мм більше їх діаметра. Зазвичай свердлити отвори діаметром 10 мм.
7
Після свердління продміть отвори грушею або насосом - щоб очистити їх від пилу і крихти. При використанні покупних дюбелів, забийте в отвори пробки і загорніть в них металевий стрижень - шуруп або гвинт. При використанні цвяхів або шурупів застосуєте клейовий (хімічний) спосіб закладення - за допомогою епоксидної смоли.
8
Змішайте епоксидну смолу з затверджувачем у співвідношенні, зазначеному в інструкції, і заповніть нею отвори на 2/3. Обертальнимрухом і легким постукуванням вставте в отвори анкери на необхідну глибину. Замажте місце входу анкера в стіну смолою і приберіть її патьоки зі стіни. Перед тим як вішати шафа, дайте час смолі затвердіти - приблизно одну добу.
Корисна порада
Не можна виключити того, що шафа, повішений на стіну, буде мати невеликий перекіс. Щоб позбутися його, підкладіть між анкером і одним з кронштейнів смужку стали, обернувши її навколо вушка кронштейна. Або підробити отвір в іншому кронштейні напильником, якщо товщина перемички дозволяє зробити це.