Як відкрити прокат автомобілів.

Бізнес в сфері автомобільного прокату стає все більш популярним у нашій країні. У разі численних поїздок взяти машину в оренду більш вигідно, ніж користуватися послугами таксі. Незважаючи на значні стартові вкладення, в даній сфері можна домогтися гарної рентабельності.
Вам знадобиться
  • - стартовий капітал;
  • - автомобілі;
  • - офіс;
  • - персонал.
Інструкція
1
Зареєструйте власну компанію. Оптимальна форма власності для такого виду бізнесу - товариство з обмеженою відповідальністю. У разі критичної ситуації або банкрутства ви будете ризикувати лише майном, що перебуває на балансі підприємства. При цьому самі автомобілі ви можете реєструвати на себе особисто.
2
Придбайте декілька автомобілів. Щоб максимально задовольняти потреби клієнтів, вам необхідно робити акцент не на кількість машин, а на їх категорії. Купіть 1-2 автомобіля бізнес-класу, кілька ходових іномарок середнього рівня, а також декілька недорогих «малолітражок». Як правило, попитом користується кожен з перелічених видів. При виборі авто віддавайте перевагу 3-4-річним моделям з автоматичною коробкою передач.
3
Продумайте систему безпеки. Застрахуйте автомобілі. Обов'язково розгляньте можливість страховки і ОСАГО, і КАСКО, оскільки ризик збитку з боку потенційних клієнтів вельми великий. Встановіть на автомобілі сигналізації, навігатор, а якщо дозволяє бюджет - одну з супутникових систем стеження. Так ви будете впевненими в схоронності машини і зможете мінімізувати потенційні збитки.
4
Знайдіть приміщення під офіс. При мінімальному стартовому капіталі ви зможете обійтися невеликим приміщенням або навіть без нього. В останньому випадку ви будете приймати замовлення по телефону, через інтернет, а вибрані автомобілі віддавати клієнту в позначеному ним місці.
5
Найміть персонал для роботи. Вам будуть потрібні менеджери для прийому замовлень, механіки для поточного ремонту і водії, так як у ряді випадків клієнти бажають взяти в оренду автомобіль з водієм.
Корисна порада
Якщо ви знаходитесь у великому місті, спробуйте організувати бізнес на умовах франчайзингу. Працюючи під вже розкрученої маркою, ви істотно заощадите на просуванні.
Ще кілька років тому взяти машину в оренду було практично неможливо. Сьогодні прокатний бізнес активно розвивається, послуга стає затребуваною і у окремих громадян, і в організацій.
Інструкція
1
Щоб організувати прокат машин, можна укласти франчайзинговий договір з великою прокатної компанією (звичайно іноземної) і стати її представником у вашому місті. Другий варіант - відкрити прокатну фірму при великому дилерському центрі. Або створити свою компанію, ні від кого не залежну.
2
Перш ніж вибрати форму розвитку бізнесу, ретельно вивчіть ринок свого міста. Необхідно зрозуміти, чи буде користуватися попитом подібна послуга. Визначте свою майбутню клієнтуру - чи будуть це приватні особи або юридичні. Останнім часом в прокатні фірми часто звертаються організації, іноземні представництва. Для грамотного початку бізнесу необхідний ретельно складений бізнес-план прокату автомобілів.
3
Зареєструйте фірму в податковому органі. Ніяких труднощів виникнути не повинно, ліцензування майже за всіма видами автомобільного бізнесу зараз скасовано. Потім необхідно орендувати офіс, закупити комп'ютерне обладнання, найняти персонал. Так як цей бізнес досить молодий, професіоналів у цій галузі небагато. Вибираючи місце, зверніть увагу на зручний під'їзд і виїзд. Намагайтеся розташуватися в центрі міста, недалеко від вокзалів або аеропорту. Вдале місце розташування - це великий плюс для розвитку вашого бізнесу.
4
Тепер можна купувати машини, які ви будете здавати в оренду. Можна купити один автомобіль і отримувати невеликий прибуток або закупити великий автопарк. В ідеалі, в прокатної компанії повинні бути і недорогі машини, та представницькі.
5
Обов'язково застрахуйте машини в крупних страхових компаніях. Не економте на цьому. У разі аварії із застрахованими машинами проблем буде значно менше і для вас, і для клієнта.
6
Продумайте хорошу рекламну кампанію. Виправдовує себе реклама на радіо, в дорогих модних журналах, в інтернеті.