Як відкрити офтальмологічний кабінет.

Послуги офтальмолога потрібні всім, що зазнають проблеми із зором. Правильний підбір окулярів і контактних лінз, діагностика очних захворювань і складання програми лікування, профілактичні огляди - всі ці послуги здатний надати не тільки лікар в районній поліклініці, а й фахівець, який працює в приватному кабінеті . Офтальмологічний салон може стати хорошим бізнес-стартом за умови, що справа з самого початку буде організовано правильно.
Вам знадобиться
  • - статус індивідуального підприємця або зареєстрована юридична особа;
  • - ліцензія на медичну та фармацевтичну діяльність;
  • - приміщення;
  • - медичне обладнання;
  • - торгове обладнання.
Інструкція
1
Напишіть бізнес-план. Офтальмологічний кабінет обійдеться недешево, тому варто максимально застрахувати себе від можливих збитків. Подумайте, як ви будете заробляти - які послуги зможе надати ваш кабінет, чи будете він суміщати лікувальна справа і торгівлю, яка кількість клієнтів знадобиться для безперебійної роботи і яку ціну ви маєте намір призначити за послуги. Вивчіть роботу конкурентів, врахуйте їх помилки і візьміть до відома вдалі знахідки.
2
Отримайте ліцензію на надання медичних послуг. Якщо ви плануєте продаж ліків, вам знадобиться ще й ліцензія на фармацевтичну діяльність.
3
Знайдіть відповідне приміщення. Кабінет може розміщуватися в житловій будівлі, в торговому або бізнес-центрі. Окремий вихід не обов'язковий. Чим складніше дістатися до вашого кабінету, тим менше випадкових відвідувачів зайде в нього, - це обставина може бути як мінусом, так і плюсом. Для кабінету достатньо площі в 40 кв. м. Приміщення потрібно розділити на дві частини - в одній розміститься приймальня офтальмолога і все обладнання, а в іншій можна організувати торговий зал.
4
Закупити необхідне обладнання. Якщо ви маєте намір зробити акцент на наданні медичних послуг, економити на ньому не варто. Якісна апаратура може стати вагомим аргументом на користь звернення клієнтів саме в ваш кабінет. Підходящу техніку можна придбати у місцевих дистриб'юторів відомих медичних компаній. Іноді покупка увазі безкоштовне навчання для фахівців і знижки на витратні матеріали.
5
Найміть персонал. Вам знадобиться один лікар-офтальмолог і один продавець торгового залу в зміну. Кількість змін залежить від складеного вами графіка. Бажано, щоб ваш салон працював без вихідних і без обіду. Багатьом клієнтам зручніше зайти до лікаря ввечері - враховуйте це, складаючи графік роботи кабінету.
6
Продумайте асортимент торгового залу. Ви можете продавати оправи для окулярів (в тому числі і дорогі моделі відомих брендів), контактні лінзи, аксесуари для догляду. Непоганий прибуток в сезон забезпечить хороший асортимент сонцезахисних окулярів. Пропонуйте вироби в широкому ціновому діапазоні - це розширить коло покупців.