Як очистити носові пазухи.

Очищення носових пазух можна проводити як в лікувальних, так і в профілактичних цілях. Процедура дозволяє позбавитися від зайвої слизу, усунути запалення і набряк, підвищити захисні властивості слизової оболонки носа. Важливо провести промивання за всіма правилами, інакше лікування не тільки не зробить користі, але й заподіє шкоду.
Вам знадобиться
  • - сіль;
  • - йод;
  • - судинозвужувальні краплі;
  • - медична груша або шприц.
Інструкція
1
Найкраще проводити очищення носових пазух за допомогою стерильного фізіологічного розчину або морської води. Однак не завжди є можливість дістати ці кошти. Можна приготувати цілюще розчин самостійно. Закип'ятіть 0,5 літра води, остудіть до 37 ° С і розчиніть чайну ложку (без гірки) солі. Якщо промивання носових пазух проводиться з профілактичною метою, наприклад, в розпал епідемії грипу, цей засіб буде ефективно. Якщо ви вже захворіли і очищаєте ніс для полегшення стану, додайте до отриманого розчину дві краплі йоду.
2
При сильній закладеності носа перед проведенням процедури висякаєтеся. Якщо дихання і раніше ускладнений, закапайте в кожну ніздрю по 1-2 краплі сосудосуживающего препарату, наприклад «Назівін», «Тизин», «Санорин» і т.д. Почекайте 10-15 хвилин, після чого приступайте до очищення носових пазух.
3
Для проведення процедури підійде невелика медична груша або шприц об'ємом 5-10 мл. Вони повинні бути чистими, а в ідеалі - стерильними. Наберіть в них теплий свіжоприготований розчин.
4
Тримайте голову прямо, не закидаючи назад або убік, інакше розчином можна захлинутися або потрапити в євстахієву трубу. І якщо, захлинувшись, ви відчуєте лише легкий дискомфорт, то в другому випадку ви ризикуєте заробити отит.
5
Плавно натисніть на медичну грушу або поршень шприца. Під тиском рідина спрямується в носові пазухи. Схиліться над раковиною, щоб витекли надлишки розчину, після чого повторіть процедуру з другою ніздрею.
6
Після закінчення процедури знову висякаєтеся і вмивайтеся. Залишки розчину приберіть в холодильник.
7
У профілактичних цілях промивайте носові пазухи двічі на день. У лікувальних - 4-5 разів. Тривалість терапії 5-7 днів. Повторний курс можливий після семиденного перерви.