Як зняти акумулятор Hyundai Getz. зняти акумулятор у Гетца.

Під час ремонту автомобіля або напередодні сильних холодів автомобілістам доводиться самостійно знімати акумуляторні батареї. У багатьох машинах вони знаходяться в безпосередньому доступі, і їх вилучення не викликає проблем. Це стосується і Hyundai Getz.
Інструкція
1
Місце розташування акумуляторної батареї - моторний відсік. Зверху батарея закрита водонепроникною чорною кришкою, яку необхідно зняти. Після того як ви зняли кришку, вимкніть запалювання, відключивши спочатку «масу», а потім кабель «+».
2
Відверніть болт пластини кріплення і вийміть акумулятор назовні. Якщо батарея відслужила свій термін, здайте її в пункт утилізації, так як в ній можуть міститися отруйні сполуки.
3
Перед тим як встановити акумуляторну батарею на місце, очистіть клеми. Найкраще це зробити за допомогою латунної дротяної щітки, після чого покрити клеми спеціальною антикорозійною змазкою.
4
Після установки батареї підключіть кабелі до відповідних клем. При необхідності введіть код радіоприймача. Чи не переплутайте кабелі. Це може призвести до серйозних пошкоджень генератора і всієї системи електрообладнання.
5
Щоб перевірити ступінь розрядженого акумуляторної батареї, необхідно виміряти щільність електроліту за допомогою ареометра. Чим більше його щільність, тим вище підніметься кулька ареометра, на шкалі якого нанесені значення в одиницях щільності (г/см3). Замір щільності електроліту слід робити дуже обережно, не допускаючи попадання електроліту з піпетки на поверхню батареї або кузов. Електроліт - це сірчана кислота, яка може викликати корозію і витік струму. Температура кислоти під час вимірювання щільності - 200-300С. Заміри проводяться в кожній банці, і вона повинна бути скрізь однаковою. Норма для зарядженої акумуляторної батареї - 1,28 г/см3. При розрядці батареї на 50% щільність електроліту становитиме 1,20г/см3, а у розрядженою на чверть - 1,24 г/см3. У двох останніх випадках в зимовий час необхідна підзарядка акумулятора.
6
Заряджати батарею слід в добре провітрюваному приміщенні при відкритому капоті. У ході зарядки зарядний струм повинен становити близько 10% ємності батареї, а час зарядки - приблизно 10 годин. Температура електроліту в процесі зарядки повинна бути не вище + 550С. В іншому випадку перервіть зарядку або зменшіть величину струму.
Зверніть увагу
Власник автомобіля повинен пам'ятати, що при відключенні акумуляторної батареї з пам'яті бортового комп'ютера стирається інформація про несправності в основних системах автомобіля, тому після підключення акумулятора доведеться його заново програмувати.