Як вибрати камінні топки.

Вибір камінної топки залежить від уподобань і бажаного результату господарів житла, де буде встановлений камін. Всі камінні топки діляться на відкриті і закриті. У першу чергу необхідно визначити для себе, чого ви очікуєте від майбутнього каміна - краси або функціональності.
Інструкція
1
Стінки камінної топки виробляються з матеріалу, здатного витримувати досить високу температуру без найменшої зміни структури і розплавлення. Стінки топки можуть бути з вогнетривкої цементної суміші, обпаленої глини, листа сталі, чавуну і вогнетривкого скла. В даний час найбільш затребуваними є чавунні камінні топки . Такі топки мають ряд позитивних якостей: прекрасна теплопровідність, легка переносимість різких перепадів температури, стійкість до корозії.
2
Топки-інсет виробляються для ремонту вже готових камінів. Створення такої топки значно спрощує перетворення застарілого або непрацюючого каміна в економічне й ефективне опалювальний пристрій. Топки-інсет оснащені системою швидкого розповсюдження тепла, чавунними камерами горіння, а також системою захисту скла від кіптяви. Монтаж камінної топки -інсерт здійснюється досить просто і швидко.
3
Камінна топка може бути відкритою та закритою, яку оберете ви залежить від бажаного результату. Відкриті топки встановлюють для краси і естетичної насолоди живим полум'ям. Відкрита топка каміна нагадує кам'яне поглиблення в стіні, відкрите з одного або декількох сторін. Якщо ви віддасте перевагу кам'яний або цегельний камін з відкритою топкою, то необхідно сформувати капітальне підставу, здатне витримати важке споруда.
4
Автономно розміщення вогнища також відносяться до відкритих топок. Вони являють собою плоску рівну площадку з невеликим піднесенням над рівнем підлогового покриття. На даному майданчику розлучається абсолютно неприкритий з усіх боків полум'я. Зверху, над домашнім вогнищем монтується димосборнік і димовідводів труб.
5
Закриті камінні топки мають безліч позитивних моментів: - закриті топки малогабаритні; - монтаж закритих топок значно простий; - високий потенціал для контролювання процесу горіння; - вироблення теплоенергії з високими показниками; - досить часто закриті камінні топки мають відкривається дверцята з жароміцного скла. Це дає можливість спостерігати за відкритим полум'ям і в той же час захищає житлове приміщення від можливого задимлення або пожежі.
6
Можна зупинити свій вибір на топці-гільйотині. Даний вид топки широко поширений у багатьох Європейських країнах і має другу назву - топка з ліфтом. Скло в гільйотині переміщується вгору і проходить в наскрізне вузький отвір каміна, що дозволяє топити камін і насолоджуватися живим полум'ям. Створення ілюзії відкритого каміна дозволяє убезпечити домашній простір і задовольнити потреби естетів.