Як заспокоїти нервового людини. Як заспокоїти людину.

На жаль, люди не завжди можгут контролювати себе і успішно уникати стресів і сильних емоцій. Часом людині не під силу впоратися з хвилюванням чи страхом самостійно, і в цих випадках потрібно прийти йому на допомогу.
Інструкція
1
Говоріть з нервують людиною, відволікайте його від причин виникнення стресу. Наприклад, якщо він боїться майбутнього виступу перед аудиторією, розповідайте про рідкісних метеликів, правила оформлення букетів, цікавих фактах про кішок і т.п. Перемкніть увагу людини на інший, більш приємний предмет. Так він зможе швидше заспокоїтися.
2
Розповідайте про щось забавне, залучайте людини в весела розмова або обмін дотепами і жартами. Наведіть пару смішних випадків з життя. Постарайтеся домогтися посмішки, навіть якщо вона буде слабкою. Коли людина посміхається або тим більше сміється, страх і хвилювання відходять на другий план і поступово слабшають.
3
Переконайте нервувати людини трохи прогулятися з вами. Не змушуйте його сидіти на місці: як правило, стреси стають причиною викиду адреналіну, і людина відчуває сильну потребу рухатися. Найкраще організувати невелику прогулянку в тихому, спокійному місці, бажано на свіжому повітрі. Чим менше буде подразників навколо, тим краще.
4
Увімкніть неголосну заспокійливу музику. Якщо є можливість, переконайте схвильованого людини трохи потанцювати з вами. Швидкі, енергійні танці в даному випадку будуть недоречні. Слід віддавати перевагу повільним танців, плавним, спокійним рухам.
5
Запропонуйте нервувати людині заспокійливе. Не варто захоплюватися таблетками, краще приготувати відвар з лікувальних трав. Чудово підійде чай з ромашкою або відвар плодів коріандру. Можна також запропонувати тепле молоко з медом: цей напій люблять не всі, але він допомагає заспокоїтися і зняти нервову напругу.
6
Приготуйте відвар, використовуючи куплений в аптеці трав'яний збір від депресій і нервових розладів. Це засіб, як правило, цілком безпечно і допомагає швидко заспокоїтися. Попередньо слід уточнити, чи немає у людини , для якого призначений відвар, алергії на його компоненти.
Будь-якому доводилося переживати важкі ситуації, але набагато важче не переживати власну біду, а бачити страждає одного. Щоб не відчувати себе безсилим у горе одного, будьте готові надати йому невелику психологічну підтримку.
Інструкція
1
Дайте людині висловитися. Уважно вислухайте, що з ним сталося. Ви не будете зобов'язані дати йому пораду у важкій ситуації, але одне ваша присутність допоможе.
2
Настрій людини може змінюватися в процесі «сповіді», він заново буде переживати те, що трапилося. Будьте готові бачити його то сумували, то сміється, то тремтячим від гніву.
3
Обійміть його, але тільки після того, як він договорить. Якщо людина відмовляється від обіймів, не нав'язувати.
4
Запропонуйте свою допомогу, якщо можете її надати. Але не наполягайте, якщо він від підтримки відмовиться.
5
Зводить людини на прогулянку. Не залишайте його одного.
6
Порадьте другу скористатися допомогою професіоналів, психологів або операторів телефону довіри
Корисна порада
Якщо взялися вислуховувати одного, то не квапте його, дайте договорити до кінця. Краще зовсім не допомагати, ніж погіршувати ситуацію.