Як відкрити командний рядок в Linux.

Командний рядок або консоль (konsole) в Linux використовується для управління багатьма системними процесами. Графічний інтерфейс є своєрідною надбудовою або оболонкою операційної системи. Консоль можна викликати в віконному менеджері, при цьому робота продовжуватиметься в графічному режимі. Активація текстової консолі відключає графіком, але запущені програми продовжують функціонувати.
Інструкція
1
В Linux Mandriva натисніть клавіші Alt + F2 і введіть в рядку запуску слово konsole. Натисніть Enter. Консоль запущена. Інший варіант. В головному меню виберіть «Утиліти». Знайдіть в випадаючому меню Terminal Konsole. Для роботи з командним рядком можна використовувати також LXTerminal або будь-який інший емулятор. Базові команди консолі незалежні від різновиду або версії Linux. Багато задач в консольному режимі вирішуються швидше, ніж у графіку. Наприклад, для запуску файлового менеджера з текстовим інтерфейсом Midnight Commander досить набрати в командному рядку mc. Дві панелі оболонки дуже схожі на Norton Commande або Far. Функціонал не менше повний.
2
В Linux Xandros в режимі спрощеного робочого столу натисніть клавіші Ctrl + Alt + T. У графічному режимі зайдіть на вкладці «Робота» в файловий менеджер і в меню «Інструменти» знайдіть пункт «Запустити вікно консолі». Якщо система працює в режимі повноцінного робочого столу, використовуйте комбінацію Alt + F2 з наступним введенням імені консолі. Або через головне меню зайдіть в «Додатки», потім виберіть «Системні» і знайдіть консоль. Для повного відключення графіки натисніть поєднання Ctrl + Alt + F «номер текстової консолі». За замовчуванням звичайно доступно шість текстових консолей, тоді поєднання Ctrl + Alt + F7 використовуйте для зворотного виходу у віконний режим. Текстовий режим більш стійкий до падінь, тому відновлення проблем з графікою здійснюйте з командного рядка.
3
В Linux Ubuntu запуск емулятора консолі здійсните за допомогою поєднання клавіш Ctrl + Alt + T. Другий спосіб полягає у використанні графічного інтерфейсу Ubuntu. Знайдіть на панелі розділ «Додатки». Зайдіть в «Стандартні» і запустіть «Термінал». Той же результат можна отримати через вікно запуску додатків, для виклику якого наберіть Alt + F2. В рядку введіть назву програми - gnome-terminal.