Як відлякати горобців.

Горобці стають небажаними гостями в саду або в городі в період дозрівання врожаю, коли вони роздзьобують все, що тільки починає червоніти, жовтіти або зеленіти. Для захисту грядок, плодових дерев і ягідних посадок можна скористатися шумовими пристроями, спорудженими самостійно з підручних засобів.
Вам знадобиться
 • - целофанові пакети;
 • - кіля;
 • - білизняний мотузок;
 • - жердини;
 • - магнітофонний стрічка;
 • - бляшані банки;
 • - східні дзвіночки;
 • - стара кольорова одяг.
Інструкція
1
Щоб захистити грядки, плодові та ягідні дерева, натягніть дрібну сітку. Для цього достатньо спорудити легкий дерев'яний каркас і закріпити на ньому огороджувальну сітку. Це не відлякає горобців , але допоможе захистити урожай, так як птахи просто не зможуть потрапити під огорожу. Однак такий спосіб значно ускладнює догляд за посадками і створює додаткові складності при зборі врожаю.
2
Для відлякування птахів використовуйте шумові пристрої. Спорудити їх можна різними способами. Вбийте по всьому периметру саду чи городу кілки, натягніть мотузку для білизни. Наріжте на тонкі довгі стрічки бляшані банки з-під енергетичних напоїв, пива, лимонаду. Закріпіть на розвішеного мотузці. При вітрі бляшані стрічки будуть видавати стукіт, що відлякає не тільки горобців , але й ворон, сорок і інших птахів.
3
Не менш популярне шумове пристрій можете виготовити з магнітофонної стрічки. Натягніть стрічку між встановленими кілками, на неї закріпіть багато дрібних стрічок. Навіть невеликий вітерець буде колихати легкі стрічки, вони будуть шелестіти і переливатися. Цей пристрій також відлякує горобців .
4
Замість магнітофонної стрічки і жерстяних банок використовуйте кольорові целофанові пакети. Закріпіть їх на розтягнутій мотузці. Шумовий ефект, що відлякує птахів, буде нітрохи не гірше.
5
Більш складне шумове пристрій виготовляється з двох дерев'яних дисків, мотузки і металевої трубки. Такий пристрій ви можете придбати в магазині східних товарів. Це мелодійні дзвіночки, призначені для ритуальних танців та співів.
6
У всі часи в садах і городах встановлювали лякало. Спосіб виготовлення надзвичайно простий. До довгої жердини прибийте навхрест короткий жердину. Нарядите споруджене лякало в яскравий одяг, зверху і з боків прикріпіть кольорові целофанові пакети. На 1 сотку потрібно 1 лякало. Це допоможе відлякати всіх птахів, які завдають шкоди, обклевивая урожай.
Збираючись у похід в ліс, потрібно бути готовим до зустрічі з дикими тваринами. Дотримуючись техніки безпеки і правила поведінки в такій ситуації, можна уникнути багатьох неприємностей і реальної небезпеки для життя.
Вам знадобиться
 • - фальшфейери;
 • - газові балончики;
 • - петарди.
Інструкція
1
Ведмеді рідко нападають на людей, але краще постарайтеся взагалі уникнути зустрічі зі звіром, ніж потім намагатися відігнати його. Подорожувати бажано великою компанією, безліч шумливих людей відлякує тварин. Не ходіть по стежках - ведмеді прокладають свої власні стежки, але їм все одно, його це доріжка або людська. По можливості рухайтеся по рівній і відкритої місцевості. Це дозволить вам вчасно помітити звіра і уникнути контакту з ним.
2
Постарайтеся видавати якомога більше шуму. Топайте, розмовляйте, смійтеся, співайте, стукайте гілками. Ведмеді дуже обережні і не стануть наближатися до великої групи людей. Розбивайте табір подалі від стежок. Природні перешкоди у вигляді купи каміння, дерев, що впали, ярів можуть послужити вам в якості захисту від ведмедів. Тварина не стане витрачати сили на подолання перешкод. Не залишайте після себе сміття і залишків їжі, у ведмедя дуже добрий нюх і він може таким чином вистежити вас.
3
Сміття ви повинні спалити, а залишилася їжу, по можливості викинути в річку. В цьому випадку ви не засмічені місцевість, нагодуйте риб і не привернете увагу ведмедів. Не наближайтеся до мертвих тварин або викинутим на берег рибам. Це може бути видобуток диких звірів, яку вони стануть захищати від вас. Вам можуть зустрітися ведмежата, не підходьте до них і не намагайтеся гладити дитинчат. Їхня мати недалеко, і вона може розцінити ваші дії, як загрозу ведмежаті.
4
Якщо ви все ж помітили ведмедя , постарайтеся обійти його по широкій дузі. Звір зрозуміє, що ви не уявляєте ніякої небезпеки для нього. Тварина може встати на задні лапи, він так намагається краще розглянути вас. Ведмеді дуже цікаві, заради інтересу, звір може піти за вами. Збийте в щільну групу і підніміть вище рюкзаки. Медведя відлякує те, що більше за нього самого. Агресивно налаштоване тварину можна затримати газовими балончиками, петардами або фальшфейер.