Як зняти захист від запису і видалити файл. програма для стирання Фіналізовані диска.

При спробі видалення деяких файлів операційна система видає повідомлення про неможливість такої операції і потрібної дії не виробляє. Іноді це пов'язано з відсутністю фізичної можливості щось змінити на диску - наприклад, на «Фіналізовані» або не буде перезаписано оптичному диску. У всіх же інших випадках можна спробувати вирішити цю проблему програмними засобами.
Інструкція
1
Перевірте, чи не активований чи у властивостях файлу атрибут «тільки для читання». Якщо так, то цю установку треба скасувати, інакше ніякі зміни в файлі, включаючи його видалення, неможливі. Якщо файлу немає на робочому столі, то знайдіть його за допомогою «Провідника» - натисніть клавіші Win + E і по дереву каталогів перейдіть в папку, що зберігає потрібний файл.
2
Клацніть по файлу правою кнопкою миші, це дія викличе контекстне меню, в якому вам треба вибрати саму нижню рядок - «Властивості».
3
Перша ж вкладка вікна - «Загальні» - містить секцію з потрібними настройками: у нижній частині знайдіть напис «Атрибути» і чекбокс «Тільки читання» праворуч від неї. Якщо в цьому полі стоїть позначка, приберіть її та натисніть кнопку OK. Потім видаліть файл, і на цьому процедура буде завершена. Якщо ж причина не в цьому атрибуті, то переходите до наступного кроку.
4
Можливо файл, який ви хочете видалити, заблокований одним з додатків, що працюють в даний момент. Якщо це прикладна програма, для зняття блокування досить закрити її. Спробуйте це зробити - закрийте всі працюючі додатки, почекайте з хвилину і спробуйте видалити файл. Якщо це не вдасться, доведеться закрити і програми, що працюють у фоновому режимі - антивірус, брандмауер і ін. Якщо і це не допоможе, спробуйте ще один спосіб.
5
заблокований не прикладним, а системним додатком файл можна спробувати видалити, перезагрузив комп'ютер в «безпечному режимі». Тоді ОС буде працювати в урізаному вигляді, багато системні служби будуть відключені і підвищиться ймовірність, що проблемний файл, нарешті, звільниться від програми «експлуататора». Щоб використовувати цей метод натисніть кнопку Win, ініціюйте з головного меню операцію перезавантаження, а коли почнеться повторна завантаження, натисніть клавішу F8. На екрані з'явиться меню, в якому вам потрібно вибрати один з трьох варіантів безпечного режиму. Після цього дочекайтеся завантаження системи і видаліть файл.
6
Використовуйте програми, що дозволяють примусово розблокувати будь-який файл, якщо штатні засоби ОС не дозволяють цього зробити. Наприклад, це може бути Unlocker - невелика і безкоштовна утиліта з російським інтерфейсом, яку можна завантажити з сайту http://unlocker-ru.com.