Як дізнатися номінал резистора.

Позначення номіналів резисторів на схемах і на самих компонентах виконуються за різними стандартами. Крім цього, на деяких резисторах для кодування чисел замість цифр використовуються колірні кільця.
Інструкція
1
На електричній схемі опір резистора, наведене без зазначення одиниць виміру взагалі, виражене в Омасі. Наприклад, число 200 означає 200 Ом. Якщо після цифр розташована мала літера к, мова йде про кілоомах: 250 до позначає 250 кОм. Якщо на старих схемах одиниця виміру в позначенні відсутня, а у числа крім цілої частини є і дробова, номінал виражений в мегаомах: 10,0 розшифровується як 10 МОм. На нових схемах для цього використовується заголовна буква М: 5 М означає 5 МОм. Головна буква Г замінює одиницю вимірювання ГОм (Гіга). Такі резистори зустрічаються рідко, в основному, в дозиметричному обладнанні на основі іонізаційних камер.
2
На самих резисторах замість позначення назви одиниці Ом використовується або заголовна латинська буква R, або заголовна грецька буква? (Омега »). Кілоомах позначаються великою літерою К, мегаомах - великою літерою М, гігаоми - заголовної російською буквою Г або латинської G. Цифри, розташовані не до, а після букви, еквівалентні цифрам, розташованим після коми. Наприклад, 2R5 - 2,5 Ом, 120К - 120 кОм, 4М7 - 4,7 МОм. Рідше значення опору вказується з використанням загальноприйнятих позначень одиниць, наприклад, 10 кому.
3
За допомогою колірних кілець на резисторах кодуються різні числа. Кольори використовуються наступні: чорний - 0, коричневий - 1, червоний - 2, оранжевий - 3, жовтий - 4, зелений - 5, синій - 6, фіолетовий - 7, сірий - 8, білий - 9. Таких смуг може бути три або чотири. Всі вони, крім останньої, символізують цифри, а остання - кількість нулів після цих цифр. Результуюче число висловлює опір в Омасі, яке можна перевести в більш зручні одиниці.
4
Якщо після них через невеликий проміжок розташована золотиста смуга, резистор має допуск, що дорівнює 5%. Срібляста смуга говорить про допуск в 10%, а якщо її немає взагалі, допуск на опір дорівнює 20%. Відлік смуг ведіть з боку, протилежного смузі, що символізує допуск.
5
У резистора, на якому позначення відсутнє, опір можна виміряти. Для цього обесточьте схему, розрядите конденсатори, переконайтеся за допомогою вольтметра, що вони дійсно розряджені, а потім відпаяти один висновок резистора і підключіть до нього омметр. Виберіть межа, на якому опір відображається найбільш точно. Прочитавши свідчення, від'єднайте омметр і впаяти від'єднаний висновок назад.
Визначте номінал (опір) резистора, приєднавши до нього омметр. Якщо немає омметра, приєднаєте резистор до джерела струму, виміряйте напругу на ньому і силу струму в колі. Потім розрахуйте його номінал. Крім того, номінал резистора можна розрахувати за колірною гамою або за спеціальним кодом.
Вам знадобиться
  • Для визначення номіналу візьміть омметр, амперметр, вольтметр, таблиці розшифровки номіналу за кодами і за кольорами.
Інструкція
1
Визначення номіналу резистора прямими ізмереніямі.Возьміте омметр, приєднаєте його до висновків резистора, заміривши його опір. Для правильного виміру виставте чутливість приладу. Якщо немає омметра, зберіть електричний ланцюг, що включає в себе резистор і амперметр. Паралельно резистори приєднаєте вольтметр. Потім підключіть ланцюг до джерела струму. Дізнайтеся значення сили струму в амперах, використовуючи свідчення амперметра і напруги в вольтах, використовуючи свідчення вольтметра. Поділіть значення напруги на силу струму і отримаєте номінальний опір резистора (R = U/I).
2
Визначення номіналу резистора за кодами або різнобарвним маркіровкам.Внімательно розгляньте резистор. Якщо він маркований трьома цифрами, то перші два позначають десятки і одиниці, а третій ступінь числа 10, на яке необхідно помножити отримане з коду число. Наприклад, якщо код 873, то це означає, що число 87 потрібно помножити на 10 ^ 3. Отримайте номінальний опір 87000 Ом або 87 кОм.Аналогічно, якщо резистор маркований чотирма цифрами. Перші три складають число, а остання - ступінь числа 10, на яку його помножте. Наприклад, номінал резистора 3602 складає 360 • 10? = 36 кОм.
3
У тому випадку, якщо резистор промаркований двома цифрами і однією буквою, використовуйте спеціальну таблицю маркування SMD резисторів EIA, в якій першими двома цифрами будуть відповідати числове значення опору, а букві - ступінь числа 10. Наприклад, щоб знайти номінал резистора з маркуванням 40С, 255 помножте на 10? і отримаєте опір 25,5 кОм.
4
Якщо на резистор нанесені різнокольорові мітки або кільця, візьміть таблицю позначень номінальних опорів за кольором. Основне правило: починайте вважати від крайньої мітки, перші три позначають мантиссу, четверта - ступінь числа 10, п'ятий - допуск на резистори. Для перевірки використовуйте спеціальну програму визначення номіналу резисторів.