Як визначити натуральний камінь. містик топаз властивості каменю.

Купуючи прикраси з дорогоцінними або виробами каменями, важливо переконатися в їх справжності. Звичайно, покупка вироби в солідному магазині дасть вам певні гарантії. Але пильності втрачати не варто - майстерні підробки і грубі фальшивки зустрічаються на прилавках не так уже й рідко.
Інструкція
1
Насамперед вимагайте сертифікат на камінь . Якщо у виробі є кілька включень, наприклад, сапфір і діамант, уточніть характеристику кожного каменю. У сертифікаті вказується точна назва вставки, її розмір, спосіб огранки, чистота та інше. Звертайте увагу на написання назви. Наприклад, позначка «смарагд вир.» Або «містик топаз» позначають штучні камені. Якщо у вас з'явилися сумніви, зверніться до продавця за роз'ясненнями.
2
Зверніть увагу на ціну. Натуральні камені не можуть коштувати занадто дешево. Ніхто не продасть гранатові намиста або перлову брошка за третину звичайної ціни. Зважившись на дорогу покупку, обійдіть салони і прицінитеся до виробів подібним тому, що ви плануєте купити. Якщо вам обіцяють величезну знижку, насторожитеся - швидше за все, вам продадуть «покращений» камінь , підфарбований або доповнений силіконовою вставкою, а то і просто пластмасу.
3
Прикладіть камінь до щоки, століттю або внутрішній стороні зап'ястя. Справжній мінерал навіть у теплому приміщенні залишається холодним, а при зіткненні з шкірою нагрівається дуже повільно. Пластик або смола моментально приймають температуру тіла. Майте на увазі, що цей спосіб не дасть можливості розпізнати склеєні камені або вироби із спресованого крихти. Таким чином виготовляють дуже схожі на оригінал імітації бірюзи, лазуриту, чароита.
4
Оцініть розмір каменів. Великі смарагди зустрічаються надзвичайно рідко, і їх ціна дуже висока. Великі перлини - теж рідкість, вони продаються поштучно і в звичайних ювелірних салонах попадаються нечасто. Купуючи вінтажні або антикварні прикраси з каменями невеликого розміру, не турбуйтесь за їх автентичність. Старі гранати або бірюза, оправлені в золото або срібло - напевно справжні. А ось вставки з рубіна або смарагду часто виявляються фальшивими.
5
Уважно розгляньте камінь при яскравому світлі. Бездоганних натуральних каменів не існує. Більшість з них має включення, злами, колірні варіації. Наприклад, тріщинки і помутніння характерні для великих смарагдів, а природний рубін або бірюза відрізняються неоднорідністю забарвлення. Однак наявність дрібних бульбашок усередині мінералу може говорити про його синтетичної природі.
6
Якщо тести не виявляють підробку, але сумніви все ж присутні, звертайтеся до професійного геммологи. Спеціаліст проведе аналіз каменю і винесе свій вердикт. Якщо вам продали фальсифікат, ви зможете повернути його в магазин.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=CSq-LaPGcPg