Як зробити м'яке узголів'я ліжка. зробити спинку біля ліжка.

М'яке узголів'я зробить будь-яку ліжко оригінальною і більш затишною. Цей спосіб видозміни звичної речі дозволить вписати її в будь-який інтер'єр. Ви самостійно зможете вибрати форму для узголів'я, а також колір і фактуру оббивки.
Вам знадобиться
  • - фанера
  • - поролон
  • - ватин
  • - степлер і скоби до нього
  • - маркер
  • - обивочная тканина
  • - ватин
  • - ножиці
  • - електролобзик
Інструкція
1
Зніміть мірки з ліжка. Перенесіть їх на папір, щоб отримати шаблон для побудови викрійки. Якщо ви хочете, щоб узголів'я було фігурним, домалює до шаблону відсутні елементи. Виріжте викрійку. Якщо обидві сторони головах будуть симетричні, для зручності роботи можна зробити викрійку тільки однієї сторони.
2
Прикладіть шаблон до листа фанери. Обведіть його олівцем. Виріжте по малюнку електричним лобзиком, встановивши підходяще під товщину фанери Лобзиковий полотно.
3
Розмітьте на вирізаної деталі місця, в яких розташовуватимуться гудзики. Встановіть в дриль тонке свердло (між 5/16 і 7/32) і просвердлите в зазначених точках отвори. Щоб отвори вийшли чистими і акуратними, свердлите їх з двох сторін.
4
Розкладіть на рівній поверхні поролон або інший матеріал, який ви плануєте використовувати для обшивки. Поверх м'якого шару розмістіть шаблон з фанери і обведіть його маркером. Виріжте по намічених лініях кравецькі ножицями.
5
Якщо трапилося так, що шматок поролону недостатньо великий, щоб покрити їм всю фанерну форму, складіть оббивку з окремих шматків. Для цього помістіть шаблон на стіл або іншу опору. Розкладіть на нього шматки обраного м'якого матеріалу і, зрізуючи з них кути і надлишки, сформуйте елементи, які разом закриють шаблон.
6
Накрийте отриману конструкцію ватином і, підгинаючи краю, закріпіть за допомогою степлера. Ватин дозволить з'єднати фанеру і поролон між собою максимально щільно.
7
Приготуйте матеріал для обшивки. Постеліть його поверх ватина. Підверніть тканину на фанеру в середині вигину головах і закріпіть в цьому місці степлером. Потім приступайте до закріплення обшивки, прямуючи від середини до країв. Акуратно закладайте матеріал, формуючи, де необхідно, акуратні складки, і закріплюйте скобами. Щоб кордону головах були якомога більш привабливими, намагайтеся кожним новим защипом перекриватьпредидущій.
8
Обтягніть тканиною ґудзики. Прикріпіть їх до узголів'я. Для цього пропускайте в приготовані отвори голку з ниткою, і, нанизавши гудзик, закріплюйте із зворотного боку головах. Закріпіть готове узголів'я , підвісивши його за допомогою D-образних гачків до стіни.
Майструвати меблі самостійно, безумовно, дуже цікаво, але ще більш захоплююче прикрашати її тим, чим душа забажає: різьбленими деталями, незвичними вкрапленнями, оббивками і пр. Якщо з шафами і тумбами все більш-менш традиційно, то прикрашаючи спинку ліжка, можна дати волю фантазії.
Інструкція
1
Перш за все, визначитеся з тим матеріалом, з якого ви збираєтеся робити спинку ліжка. У якості такого можуть бути використані ДВП, багатошарова фанера, стара ширма, що дісталася в спадок від прабабусі і так далі.
2
Далі уважно вивчіть існуюче кріплення ліжка до існуючої спинці або навідайтеся в будівельний магазин. Візьміть будь-який відповідний за розміром лист картону або щільного паперу і дайте волю своїй фантазії. Перенесіть свої фантазії на папір і приклавши до ліжка, оцініть плоди вашої творчості.
3
В процесі творчості не забувайте, що спинка ліжка повинна бути ширше ліжка, що необхідно для надійного кріплення спинки до ліжка. По висоті майбутня спинка також повинна бути вище самої ліжка як мінімум сантиметрів на 20, але можна і значно більше, оскільки це і буде тією декоративною, дизайнерської частиною вашої ліжка, її родзинкою .
4
ДВП підкуповує своєю низькою вартість, але все ж цей матеріал досить крихкий. Іншим мінусом ДВП є велика шорсткість поверхні, на яку погано лягає декоративний шар. Втім, все залежить від декоративного шару, який ви виберете. Перевагу слід віддати багатошарової фанері товщиною від 10 мм.
5
Наступний дуже важливий момент - кріплення спинки до ліжка. Шурупів тут явно недостатньо, особливо при використанні ДВП. Перевагу варто віддати тільки болтам, які проходять наскрізь матеріалу спинки і що має досить велику круглу головку. Пам'ятайте про те, що спинка призначена для того, щоб на неї опиратися, а важіль в даному випадку виходить дуже немаленький.
Корисна порада
В якості декоративного шару можна використовувати шпон або тканина, якщо і одне, і друге можна покрити прозорим лаком.