Як розбиратися в косметиці.

Надати шкірі свіжий вигляд, зробити очі яскравіше, погляд виразніше, а губи більш пухкими - все це здійснимо за допомогою косметики. Часто вона стає такою невід'ємною частиною життя, що догляд за шкірою встає в один ряд з іншими ранковими процедурами, такими як чищення зубів і вмивання. Але щоб використання косметичних засобів принесло тільки користь, потрібно навчитися в ній розбиратися.
Інструкція
1
Загляньте в свою косметичку. Швидше за все, велика частина декоративних засобів, що знаходяться в ній, відноситься до класу «middle market», по-іншому його називають «масова косметика». Це косметика середньої цінової категорії, найбільш поширена в магазинах і торгових центрах. Найпопулярніші марки цього класу: Nivea, Garnier, L'oreal, Lumene та інші. Головна мета даної косметики - щоденний догляд за шкірою, яка не потребує лікування.
2
Якщо ваша мета у використанні косметики дещо більше, ніж просто догляд, то вам слід звернути увагу на професійну косметику. Найчастіше її використовують в салонах краси, рідко можна зустріти косметичні засоби цього класу в роздрібній торгівлі. У цій косметиці високий рівень активних речовин, вона може посприяти позбавленню від проблем зі шкірою. Але її варто використовувати дуже обережно, по невміння можна нашкодити собі. Краще порадитися з фахівцем.
3
Ще один різновид косметики - лікувальна. Вона продається в аптеках. Ці косметичні засоби спрямовані саме на лікування шкіри, перш ніж купувати їх і починати користуватися, необхідно проконсультуватися з лікарем, оскільки можуть бути протипоказання. До лікувальної косметики відносяться антицелюлітні засоби, засоби проти старіння шкіри, проти зморшок, для лікування акне (вугрів) і купероза (захворювання судин). Активні речовини, що містяться в цій косметиці, можуть і принести вашій шкірі велику користь, і нашкодити при неправильному використанні.
4
Розібравшись в косметиці, визначитеся, для чого вона вам потрібна. Розділіть наявні у вас косметичні засоби на уходовие і лікувальні. І наступного разу, вирушаючи по магазинах, уважно огляньте вашу косметичку, щоб зрозуміти, що саме необхідно купити. Такий підхід до вибору косметики заощадить вам і купу часу, і навіть фінанси.
День у день кожен з нас заробляє і витрачає гроші. Але мало хто замислюється над тим, яким буде їхнє фінансове становище через кілька років або при виході на пенсію. Розібратися зі своїми фінансами вам допоможе регулярне фінансове планування. Витративши трохи часу на складання особистого фінансового плану, ви будете впевненіше дивитися в завтрашній день і наблизитесь до набуття довгоочікуваної фінансової свободи.
Вам знадобиться
  • Особистий фінансовий план
Інструкція
1
Визначте ваші особисті фінансові цілі. Чесно відповідайте самі собі на запитання: «Чого я хочу в фінансовому плані?». В основі вашого плану повинні лежати ваші цілі, бажання і прагнення. Фінансові цілі повинні бути конкретними і відчутними. Розпливчастий відповідь «Я бажаю стати фінансово незалежною людиною» анітрохи не допоможе вам навести порядок в особистих фінансах. Правильно поставлені цілі звучать так: через рік я хочу купити нову машину, через п'ять років - оплатити навчання дитини у вузі і так далі. Необхідно знати конкретні терміни і суми, які вам потрібні.
2
Проведіть аналіз своєї поточної фінансової ситуації. Цей крок багато в чому нагадує постановку бухгалтерського обліку в невеликій компанії. Складіть картину ваших активів і пасивів, доходів і витрат. Постарайтеся врахувати всі статті доходів і витрат, включаючи витрати на транспорт, купівлю продуктів, комунальні платежі. У більшості сучасних людей витрати дорівнюють доходам, а то й перевищують їх, якщо мова йде про кредити. Перший крок до виправлення ситуації - суворий облік витрат і контроль над ними.
3
Оцініть своє майно і вільні фінанси. Які з них є активами, тобто приносять дохід (наприклад, житло, що здається в оренду, цінні папери, депозит у банку)? Які, навпаки, є пасивами, тобто приносять збитки (наприклад, гроші «в панчосі», які щомісяця з'їдає інфляція, земельну ділянку, якою ви не користуєтеся)? Нерідко доцільніше позбутися пасиву, продавши його, а вивільнені кошти інвестувати в місця, які можуть принести додатковий дохід.
4
Продумайте способи захисту своїх фінансів. Найвідоміший спосіб такого захисту - страхування. Придбайте страховку на випадок можливої втрати працездатності - в цьому випадку ви будете мати гарантію того, що не залишитеся без засобів до існування у випадку, якщо з вами станеться неприємність, адже повністю виключити таку можливість ніхто не може.
5
Створіть резерв готівки, достатній для звичного існування сім'ї протягом декількох місяців. У цьому випадку при втраті джерела доходу ви будете почувати себе впевненіше, поки не виправите ситуацію.
6
Визначте, яку частину коштів ви можете використовувати для інвестування. Візьміть за правило виділяти для цих цілей не менше 10% будь-якого отриманого доходу.
7
Визначте стратегію інвестування і підберіть відповідні інструменти. Тут вам не обійтися без навчання керуванню фінансами , яке можна отримати на відповідних курсах і семінарах, що проводяться в кожному великому місті. Вибір конкретних інструментів інвестування передбачає знання вами видів вкладення засобів і способів управління ризиками. Якщо у вас немає можливості витрачати час на підвищення свого фінансового освіти, зупиніть вибір на пайових інвестиційних фондах і банківських депозитах.