Як виготовити піч для гаража. обкладка банної печі цеглою.

Якщо вам потрібна піч для гаража, не прагніть придумати щось особливе. Найпростішим і економічним варіантом є випробувана часом буржуйка - металева піч круглої форми, здатна нагріти гараж за лічені хвилини. Перевагою буржуйки є і простота її конструкції - на виготовлення найпростішої грубки цілком вистачить кількох годин.
Вам знадобиться
  • - сталевий лист товщиною 1,5 мм;
  • - куточок 25х25 мм;
  • - зварювальний апарат;
  • - углошлифовальная машина;
  • - слюсарний інструмент.
Інструкція
1
Виріжте болгаркою із сталевого листа заготовки для печі: - прямокутник 125х60 см - заготівля для корпусу печі; - два кола діаметром 40,5 см - заготівля для дна і кришки; - прямокутник 20х25 см - заготівля для дверці топки; - прямокутник 12х25 см - заготівля для дверцята піддувала; - прямокутник 10х32 см - заготівля для димовідвідного патрубка.
2
Зігніть з листа 125х60 см трубу довжиною 60 см діаметром близько 40 см. Зваріть її стик. Гибку найзручніше здійснювати на колоді або трубі великого діаметру, створивши упор для краю аркуша. Не старайтесь при згинанні домагатися абсолютно правильної круглої форми. Трубу можна буде легко отрихтовать після проварювання стику.
3
Виріжте в трубі два прямокутні отвори розмірами 10х23 і 18х23 см. Перше отвір є прорізом піддувала, друге - прорізом топки. Отвір для піддувала слід вирізати таким чином, щоб одна його сторона (23 см) проходила по самій кромці труби. Відстань між першим і другим отворами (ширина перемички) має бути близько 10 см. Отвори, зрозуміло, повинні перебувати на одній осі.
4
уварені в корпус труби колосники з куточка 25х25 мм, розташувавши їх кутовий кромкою вгору з відстанню між полицями сусідніх куточків близько 15 мм. По висоті печі решітка повинна розташовуватися відразу над піддувалом. Цю роботу доцільно виконувати в наступному порядку - спочатку приварити центральний куточок, потім бічні, підганяючи їх довжину і форму кромки за місцем.
5
Приварите до корпусу печі дно і кришку - круги, заготовлені в кроці 1. приварюючи кришку, забезпе піч ті герметичність шва - щоб піч не диміла. Забезпечувати герметичність шва при приварюванні дна не потрібно.
6
Зігніть із заготовки 10х32 см димовідводів патрубок діаметром 10 см. Заваріть його стик. Використовуючи патрубок як шаблон, намітьте в кришці печі круглий отвір під його вварка. Розташовуватися воно може де завгодно, проте бажано розмістити його на краю кришки. Не виключено, що вам доведеться гріти воду для яких-небудь потреб, в цьому випадку вільна поверхня печі доведеться дуже до речі.
7
Виріжте зварюванням або Газорезка отвір за наміченим контуру і уварені в нього патрубок, намагаючись забезпечити герметичність шва.
8
Зігніть із заготовок двері для топки і піддувала, використовуючи як шаблон для згинання корпус печі. Приварите до їх короткій стороні по дві трубки діаметром близько 10 мм - петлі навісів. Підберіть до петель підходящі осі, всуньте їх в петлі і приваріть в зібраному вигляді до корпусу печі. Прикріпіть до дверей замикаючі пластини і приваріть до корпусу печі відповідним чином вигнуті прутки для фіксації замикаючих пластин.
9
Відріжте і приваріть до днища печі чотири куточки - в якості ніжок. На цьому виготовлення печі можна вважати закінченим.
Корисна порада
Чим товще метал, застосовуваний для виготовлення буржуйки, тим довше буде служити піч. Однак товстий металевий лист важко гнути вручну. Компромісним рішенням може бути піч у формі паралелепіпеда. Для її виготовлення можна використовувати лист будь-якої товщини, проте трудомісткість виготовлення такої печі буде набагато більше, ніж круглою. Оптимальним варіантом є використання в якості корпусу печі шматка стандартної труби діаметром 350-450 мм.Еслі хочете підвищити акумулюючі здатність буржуйки і зменшити жорсткість її теплового випромінювання, обкласти піч цеглою - насухо, без розчину. Ця операція зменшить жар від печі і збільшить час збереження тепла.
У гаражі, якому немає опалення, часто використовують піч на маслі. Вона дає багато тепла. Таку піч можна придбати в магазині, але можна і зробити своїми руками. Вона буде служити довгі роки.
Інструкція
1
Піч на маслі має свій принцип роботи. За паливо використовується оброблене масло. Пари цієї олії окислюються киснем повітря при наявності каталізатора. Відбувається окислення на поверхні нагрівального компонента. Вироблення тепла відбувається через хімічної реакції. Згоряння обробленого масла сюди не відноситься.
2
Як же зробити масляну піч самостійно? У саморобної печі обов'язково повинен бути присутнім резервуар для палива, в якому є пробка і горловина. Також піч не діятиме без пальника, куди і встановлюється елемент нагрівання. Пальник являє собою раму, на якій встановлено дві металеві сітки з прокладками, виконаними з азбестового вати. Прокладки заздалегідь просочуються каталізатором.
3
У печі повинен бути матерчатий або азбестовий гніт. Паливо подається прямо з бака. Гніт з шнурового азбесту повинен бути розмірено поміщений під сіточкою. Нижня частина сіточки розташовується на дні бака. За допомогою вати заповнюється вільний простір бака. Коли здійснюється монтаж нагрівального елементу, посередині між рамою і посадковим місцем повинна міститися прокладка. Вона виконується з 5 міліметрової дроту. Її заздалегідь обмотують шнуровим азбестом.
4
У масляної печі повинна обов'язково бути металева кришка. Вона одягається на піч , при цьому зупиняє її роботу. У резервуар заливається оброблене масло. Воно не повинно проливатися на зовнішню поверхню печі. Бак повинен бути добре витертий.
5
Запуск печі виробляється тоді, коли в гаражі немає автомобіля. Розпалювання проводиться таким чином: на сітку нагрівального елементу наливається до 100 мілілітрів палива. Потім подпалівать сірником. Через деякий час відбувається згасання вогню. Прогріта поверхня знаходиться під дією паром пального з бака. Пари під впливом кисню повітря і при наявності каталізатора будуть окислюватися. Все це призводить до підвищення температури. Виконується хімічна реакція.