Як зробити фігуру з льоду.

Льодові фігури виглядають дуже ефектно, з їх допомогою прикрашають двори і площі, зали та ігрові дитячі майданчики. Зробити фігуру з льоду можна самостійно, але для цього вам доведеться добре попрацювати на свіжому повітрі.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - лід;
  • - ємність для заморозки;
  • - морозильник або балкон взимку;
  • - зразок ;
  • - електро- або бензопила;
  • - прямий і кутовий скребок;
  • - фен;
  • - паяльна лампа;
  • - м'яка щітка.
Інструкція
1
Приготуйте лід для фігури. Якщо у вас немає можливості купити або привезти лід з чистого крупного водоймища (там він самий прозорий), зробіть льодову брилу самі. Для цього приготуйте дерев'яні або металеві ємності, залийте їх водою і виставте на мороз. Щоб лід був прозорим, слід заморожувати кип'ячену або дистильовану воду.
2
Необов'язково заморожувати відразу велику брилу льоду. Якщо такої можливості немає, зробіть кілька невеликих шматків. Укладіть нижню частину на основу, залийте водою і зверху укладіть ще одну частину, заморозьте. Так поступово доможіться необхідного розміру основи крижаної фігури.
3
Постарайтеся знайти зразок, за яким ви будете робити крижану фігуру . Візьміть дитячу іграшку, статуетку. В крайньому випадку просто надрукуйте зображення на папері.
4
За допомогою електро- або бензопили видаліть зайві кути, постарайтеся отримати загальні обриси бажаної фігури. Прямим скребком зрізайте грані, а кутовий використовуйте для створення поглиблень, борозенок, прикрас.
5
Поступово домагайтеся бажаного ефекту, знову і знову допрацьовує фігуру . Для того щоб отримувати гладку поверхню, наприклад, щоки, ніс, руки, використовуйте фен з спрямованим струменем повітря або паяльну лампу. Направляйте гарячу струмінь на лід здалеку, щоб танення відбувалося поступово. Зверніть увагу, паяльна лампа може обдати фігуру кіптявою, від якої буде досить важко позбутися.
6
За допомогою того ж фена, встановивши холодний режим обдування, здувайте крихти з фігури. Для цього також можете використовувати м'які щітки або волоть.
Корисна порада
Крижана фігура буде виглядати цікавіше, якщо всередину помістити якісь предмети, наприклад, фрукти, стрічки, прикраси, ліхтарі. Для цього ще на етапі заморожування льоду помістіть на дно ємності предмети (ліхтарі - без електричної частини) і залийте водою. Після заморожування цей брикет льоду з'єднайте з іншим, обливши стик водою. Таким чином, предмет виявиться всередині крижаної фігури.
Після того як лід стали використовувати в декоративних цілях, з нього в основному створюють скульптури. Втім, цей матеріал підійде і для більш практичних предметів. З льоду можна зробити формочки різних розмірів і кольорів.
Інструкція
1
Підберіть форму, в яку будете заливати воду. Для цих цілей можна використовувати пластикову упаковку з-під цукерок або яєць, дитячі формочки для піску або будь-яку іншу пластикову або скляний посуд з виступом по верхньому краю. Перевірте цілісність форми, переконайтеся, що ніде немає тріщин або отворів.
2
Підготуйте воду. Якщо ви плануєте зробити прості прозорі формочки, підійде звичайна з-під крана. Щоб результат виявився більш незвичним, подкрасьте воду харчовими барвниками, соком, чаєм або кавою.
3
Заповніть форму для льоду рідиною приблизно наполовину. Потім занурте в неї посуд меншого периметра - вона визначить форму і розмір виїмки в центрі майбутньої крижинки. Якщо другий предмет занадто легкий і спливає, покладіть в нього кілька маленьких цвяхів або болтів. Доповідайте вантажі доти, поки форма не опуститься на необхідну глибину. При цьому враховуйте, що занадто тонке дно дуже швидко розтане. Щоб вся формочка танула приблизно з однаковою швидкістю, її дно і стінки повинні бути однакової товщини.
4
Щоб закріпити конструкцію, скачайте з пластиліну чотири циліндри. Встановіть їх на рівній відстані з боків нижньої форми, до верхівок циліндрів приліпите верхню форму.
5
Обсяг рідини повинен становити приблизно три чверті від обсягу посуду, т.к. при застиганні вода підніметься. Поставте конструкцію в морозильну камеру, простеживши за тим, щоб вона стояла на абсолютно рівній поверхні. Через кілька годин формочки будуть готові. Щоб витягнути їх з пластмасової або скляного посуду, акуратно подденьте ножем.
6
Прозорі формочки можна додатково прикрасити. Попередньо зв'яжіть гачком мереживо, по висоті і периметру рівне нижньої формі. Викладіть його вздовж стінок форми перед тим, як будете заливати воду. Також туди можна опустити засушені або свіже листя, бутони квітів або різнокольорові намистини.