Як розуміти мистецтво.

Мистецтво можна розглядати з трьох точок зору. По-перше, з позиції автора. Для цього необхідно знати його життя. По-друге, з позиції сучасного спостерігача. Необхідно бачити предмет мистецтва очима конкретної людини, його середовища життя та виховання. По-третє, з позиції людини тієї епохи, коли твір було створено. Це є найбільш важким, зате дає повне розуміння.
Інструкція
1
З'ясуйте, в який історичний період було створено твір. Вся історія ділиться на тимчасові інтервали. Як правило, вони пов'язані з правлячими династіями та їх політикою. За наявними довідникам нескладно визначити час створення будь-якого твору мистецтва.
2
Вивчіть даний історичний період. Ви повинні знати політичний лад, географічне положення країни, кліматичні умови, поетів, письменників, художників і музикантів того часу. Зберіть всю необхідну інформацію. Як жив простий народ? До чого прагнули знатні люди? Які були протиріччя в суспільстві?
3
Вивчіть життя автора твору. Як він провів дитинство? Чи отримав освіту? Хто з людей справив на нього найбільший вплив? Скільки років тривала її життя і як вона закінчилася? Чи було розглянуте вами твір першою роботою автора?
4
Сформулюйте ваше власне розуміння предмета мистецтва. Ви дивіться на життя не як інші люди. У вас свій унікальний досвід, знання, виховання. Все це накладається на ваше бачення предмета мистецтва. Що ж бачите і розумієте ви? Надихає Чи вас розглянута робота? Закликає Чи до чим-небудь?
5
Ознайомтеся з працями сучасних критиків. Завжди цікаво порівняти своє розуміння з думкою грамотних людей, які роками вивчають мистецтво. З чим ви згодні? З чим не згодні?
Зверніть увагу
Розуміти мистецтво не означає погоджуватися з усіма думками. Єдиної думки бути і не може. Люди будуть до нескінченності сперечатися, що ж заховано в усмішці Мадонни. І кожен буде розуміти її по-своєму. Не бійтеся мати власну думку, не тривожтеся вчених-критиків.
Корисна порада
Вивчайте різні види мистецтва. Чим більше творів ви проглянете і прослухаєте, тим краще будете розуміти мистецтво в цілому. Таке розуміння обрітається з роками практики. Читайте статті та біографії відомих авторів.