Як повернути ліки.

У 1998 році Уряд Російської Федерації ухвалило, що повернення і обмін лікарських засобів в аптеку неможливо. У 2005 році Міністерство охорони здоров'я і соціального розвитку випустили відповідний наказ під №785. Але при цьому є застереження - "товар повинен володіти належною якістю". Виходячи з цього все-таки є шанс повернути ліки в аптеку. Тільки треба знати в яких випадках це можливо.
Вам знадобиться
  • - Ліки;
  • - упаковка;
  • - інструкція;
  • - свідок;
  • - висновок від лікаря;
  • - книга відгуків та пропозицій;
  • - інформаційний стенд.
Інструкція
1
Повернути ліки в аптеку можна, якщо ви виявили недоліки. До них відносяться: - відсутність інструкції; - минулий термін придатності; - невідповідність зовнішнього вигляду ліки і опису його характеристик в інструкції; - шлюб в упаковці; - дефекти в маркування; - розбіжність терміну придатності (серій) між первинною (туба, флакон, ампула ) і вторинної упаковками (картонна).
2
При виявленні будь-якого перерахованого нестачі віднесіть ліки в аптеку, попросіть поміняти на аналогічний або повернути гроші.
3
Якщо ваша прохання не задовольнили, посилайтеся на закон "Про захист прав споживачів", стаття 18. У будь-якій аптеці повинен бути інформаційний стенд, візьміть копію цього закону і ознайомте з ним фармацевта.
4
При подальшому відмову вашого прохання попросіть покликати Заведущий аптекою або його заступника. Поясніть йому все докладно. Скажіть, що зверніться в Роспотребнадзор.
5
Зажадайте книгу відгуків і пропозицій, напишіть свої дані (ПІБ та адресу) і суть ситуації. Вкажіть, що якщо на протязі 5 днів вашу прохання не задовольнять - ви звернетеся в суд з позовною заявою.
6
Обов'язково перепишіть зі стенду дані аптеки: найменування, адреса, ПІБ керівника, номер телефону Росспоживнагляду. Цим ви покажіть, що готові йти до кінця в разі відмови.
7
Якщо ліки належної якості, то повернути його в аптеку ви зможете тільки в разі помилки фармацевта. Приміром, вам треба купити лікувальну мазь, а дали - крем. В цьому випадку тут же попросіть обміняти ліки . А підтвердженням вашої правоти може стати рецепт лікаря або свідок.
8
При покупці ліків без рецепта вас повинні проконсультувати про протипоказання. Часто фармацевти рекомендують препарат, кажучи про його безпеку. Будинки клієнт виявляє, що даний засіб йому не можна застосовувати. В такому випадку ви можете обміняти препарат в аптеці за наявності відповідного висновку від лікуючого лікаря і свідка. Таким чином, в даному випадку обміняти ліки вам буде важко.
Корисна порада
Будьте гранично уважні при покупці ліків. Перевіряйте його зовнішній вигляд, упаковку, інструкцію, термін придатності одразу біля каси.
Сучасний ринок фармацевтики пропонує величезний вибір лікарських засобів. Однак з тих чи інших причин не завжди покупець може придбати потрібний препарат. В першу чергу сюди відносяться рідкісні ліки та препарати конкретного виробника.
Вам знадобиться
  • - телефон;
  • - комп'ютер;
  • - рецепт.
Інструкція
1
Підключіть до пошуку ліки знайомих (родичів, приятелів, друзів), що живуть в Москві. Москва - величезне місто, тому самостійно об'їздити аптеки і дізнатися про наявність потрібного препарату просто нереально. На це піде багато сил, нервів і часу. Тому допомога людей з боку тут до речі.
2
Зверніться за допомогою в довколишні аптечні пункти. При відсутності потрібного ліки дізнайтеся, чи надійде воно в продаж, чи можна його замовити. Якщо установа є частиною мережі, попросіть подзвонити у внутрішню аптечну службу і дізнатися про наявність препарату в інших фармацевтичних пунктах.
3
Скористайтеся допомогою інтернет-сайтів. В даний час це найбільш простий і доступний вид пошуку ліків. Для цього вам необхідно заповнити спеціальну форму на офіційному сайті. Найбільшим інтернет-сайтом з пошуку ліків є http://www.aptechka.ru/. Існують сайти, що спеціалізуються тільки на московських аптеках: http://www.asna.ru/poisk_lekarstv і http://medlux.ru.
4
Зверніться в Московські науково-дослідні інститути. В них зазвичай працюють аптеки з великим асортиментом лікарських препаратів, які важко знайти в Москві.
5
Проконсультуйтеся з лікарем. Багато медики знають, де можна придбати ті чи інші ліки.
6
Зателефонуйте в безкоштовну довідкову службу в Москві (495) 258-75-74. Про ліки можна також дізнатися за цілодобовим телефоном «Медицина для вас» (495) 995-995-1.
Зверніть увагу
Купуючи потрібні ліки, особливо через інтернет, будьте обережні. Продається багато фальшивих препаратів, про які можна дізнатися на http://www.topgif.ru/lekarstva_falshivki.htm.