Як відновити кишечник після антибіотиків.

Антибіотики використовуються для лікування бактеріальної інфекції. Однак, вбиваючи шкідливі мікроорганізми, вони згубно діють на мікрофлору кишечника . Дисбактеріоз, що розвивається внаслідок цього, проявляється болем у животі, диспепсією, алергією і зниженням імунітету. Нормалізувати самопочуття можна, відновивши кишечник.
Вам знадобиться
  • - «Лінекс», «Біфіформ», «Біфідумбактерин», «Хілак-форте»;
  • - «LB-комплекс», «Нормофлоріни»;
  • - вітамінні препарати ;
  • - овес.
Інструкція
1
Пийте препарати, що нормалізують мікрофлору кишечника . До них відносяться «Лінекс», «Біфіформ», «Біфідумбактерин», «Хілак-форте» та інші. Ефект від терапії буде вище, якщо ви почнете прийом ліків ще під час антибактеріального курсу. Оптимальна схема лікування - 3 рази на добу впродовж двох тижнів, проте в залежності від тяжкості стану і переносимості препарату кратність і тривалість прийому можуть бути змінені.
2
Доброю ефективністю володіють засоби, що містять живі біфідо-і лактобактерії. До них відносяться «LB-комплекс», «Нормофлоріни» і т.д. Приймайте ліки 2-3 рази на добу, тільки пам'ятайте, що зберігатися дані препарати можуть лише в холодильнику, інакше толку від лікування не буде.
3
Молочні продукти, що містять біфідобактерії, також ефективні в боротьбі з дисбактеріозом кишечника . Включіть їх у щоденний раціон. Найкраще вживати їх вранці за півгодини до сніданку і ввечері за півгодини до відходу до сну.
4
Виключіть з раціону жирну і смажену їжу, а також гострі і солоні страви. У невеликих кількостях вони не зашкодять здоровому кишечнику, проте після лікування антибіотиками він таким не є, навіть якщо ви добре себе почуваєте ідиспептичні явища вас не турбують.
5
Приготуйте вівсяний відвар - він обволікає стінки шлунка і кишечника , тим самим захищаючи їх від негативного впливу патогенної флори. Дві столових ложки вівса залийте літром холодної води, повільно доведіть до кипіння і перелийте в термос. Настоюйте протягом 2-4 годин. Процідіть готовий відвар і пийте його як чай в необмежених кількостях.
6
При дисбактеріозі кишечника вітаміни, що надходять в організм з їжею, засвоюються дуже погано. Приймайте вітамінні препарати. Вони, звичайно, не вилікують кишечник від дисбактеріозу, зате додадуть організму сил для боротьби з хворобою.