Як виписати рахунок на аванс. рахунок на передоплату бланк.

У жодному нормативному документі не закріплено обов'язок з виставлення продавцем рахунки на оплату. Будь бухгалтер може самостійно вирішувати, виставляти даний розрахунковий документ чи ні. Рахунок на оплату не є підтвердженням відвантаження товару і не означає згоду покупця оплатити товар. Але деякі організації воліють працювати за схемою виставлення рахунки - виписка рахунки -фактури - відвантаження товару - оформлення накладної.
Інструкція
1
Обов'язок продавця виставити рахунок на передоплату може бути включена в договір поставки товару. В такому випадку формулювання «оплата товару протягом певного часу після виставлення рахунки » означає обов'язок покупця оплатити виставлений документ в узгоджені терміни. Якщо в договорі не передбачено виставлення рахунки , оплата товару проводиться на підставі рахунок-фактури на аванс. Коли ціна товару встановлена в угоді, а також прописано підстава виникнення зобов'язань з оплати товару у покупця - рахунок можна не виставляти.
2
Спеціальних вимог, які пред'являються до рахунку на аванс немає. При його складанні намагайтеся дотримуватися загальних положень, які передбачені при оформленні первинних документів. При виставленні рахунки на аванс вказуйте в ньому ваші реквізити для оплати, повне найменування організації, дані покупця, кількість товару, його ціну та загальну суму для оплати. На документі повинна стояти підпис керівника організації, номер і дата виставлення. Друк на рахунку можете не ставити.
3
Якщо ваша організація працює за загальною схемою оподаткування і є платником ПДВ, виділяйте в рахунку окремо суму податку. Але відрахування з цього податку ви зможете оформити тільки на підставі рахунок-фактури ст. 169 НК РФ. Т.е .рахунок можна не виставляти, а рахунок-фактуру потрібно виписати обов'язково. На рахунку можна вказати термін його дії. Наприклад, оплата товару протягом 5 днів після виставлення рахунки .
4
Після виставлення рахунки на передоплату ви зобов'язані виставити на цю ж суму рахунок-фактуру. Дана обов'язок передбачений п. 3 ст. 168 НК РФ.
Корисна порада
Чи не забороняється внесення будь-якої інформації на бланку рахунку. Наприклад, ви можете вказати контактні телефони вашої організації, інформацію про знижки, Ф. І. О. менеджерів, які працюють з оптовими або роздрібними покупцями.