Як зробити м'яку спинку ліжка.

Спати на ліжка з м'яким узголів'ям комфортніше і затишніше, ви завжди можете спертися на спинку, вона приємна на дотик і гармоніює з вашим інтер'єром. Таке ліжко коштує дорожче, але, якщо ви готові витратити кілька годин, можете виготовити м'яку спинку ліжка самостійно.
Вам знадобиться
  • - фанера або ДСП;
  • - поролон;
  • - ватин або синтепон;
  • - цвяхи;
  • - гудзики;
  • - міцні нитки з капроном або лавсаном;
  • - голка;
  • - дриль;
  • - лобзик;
  • - меблевий степлер.
Інструкція
1
Накресліть на аркуші фанери або ДСП форму майбутнього головах. Висоту вважайте від поверхні ліжка (якщо узголів'я з тонкої фанери), або від підлоги (якщо з важкого матеріалу). Щоб верхня частина була симетричною, накресліть контур на аркуші паперу і обведіть по черзі обидві сторони. Випиляєте заготівлю лобзиком.
2
Якщо ви плануєте зробити рельєф м'якої спинки за допомогою ґудзиків або іншої фурнітури, розмітьте і просвердлите отвори в заготівлі. Не варто робити занадто багато таких елементів, стежте за тим, щоб вони розташовувалися симетрично.
3
З тканини, якої будете обшивати узголів'я, виріжте великі круглі деталі (діаметр в два рази більше гудзиків). По периметру прошийте простим швом, в центр покладіть гудзик і затягніть нитку. В результаті гудзик виявиться в щільному мішечку. Закріпіть його кількома додатковими стежками.
4
Покладіть заготовку на лист поролону і маркером прокреслите контури м'якої деталі. За допомогою гострого ножа розріжте поролон по контуру, розсуваючи частини. Якщо матеріал тонкий, можна обійтися ножицями.
5
Зберіть майбутнє узголів'я - фанеру і поролон, зверху розтягніть ватин або синтепон. Загинаючи краю, з'єднайте всі частини разом. На звороті фіксуйте ватин за допомогою меблевого степлера.
6
Точно також обробіть узголів'я щільною тканиною, це може бути гобеленова, вельветовий або інша якісна тканина для оббивки меблів. Загніть краю, насамперед, на вигинах і зафіксуйте їх степлером. Закріпіть всі хвилі і рівні ділянки, намагаючись робити рівні складки.
7
Візьміть міцні нитки з лавсаном або капроном і велику голку. Просмикніть нитку через отвори, наскрізь проткнув поролон і тканину. Пришийте гудзики, натягуючи поролон, стежте за тим, щоб натяг було однаково на всіх ґудзиках.
8
Виріжте з декоративної тканини деталь розміром трохи більше головах. Прикладіть її зі зворотного боку і підігніть край всередину на 1-2 см, так, щоб краї ватина і оббивної тканини були закриті. Зафіксуйте край степлером по всьому периметру, відступаючи від краю загнутої деталі на 1 мм.
9
Закріпіть готове узголів'я на ліжка або на стіні, використовуючи спеціальні скоби або болти.
У більшості випадків меблі служить нам роками. Однак оббивка всього за кілька років перетворюється на ганчірки, так що ліжко втрачає свою привабливість. Причин для цього безліч: кішка будинку, маленькі діти, що впала сигарета та інше. Якщо вас не влаштовує оббивка, не треба купувати нові меблі. Досить просто оббити ліжко .
Інструкція
1
Відразу варто відзначити, що це не так просто. Наберіться терпіння і робіть все дуже акуратно. Тільки тоді ваша ліжко отримає друге життя. Тим більше що оббивка меблів дозволить вам використовувати свою фантазію по максимуму.
2
Для початку зніміть стару оббивку, огляньте конструкцію ліжка. Якщо ви знайшли проблеми або несправності пружинного блоку, замініть набивки. На сьогоднішній день економічним варіантом вважається використання поролону і синтепону. При цьому «начинку» ліжка укладайте в декілька шарів. По закінченню роботи закріпіть нутрощі мусліном.
3
Переходьте до другої частини плану - оббивка ліжка. На сьогоднішній день в магазинах представлена величезна кількість найрізноманітніших матеріалів, з яких вам не важко вибрати один вподобаний. У широкому асортименті подібних товарів спробуйте відшукати тканину із захисним покриттям. Подібний матеріал прослужить вам довго. А ось м'яка ворсова тканина недовговічна. Також не рекомендується використовувати тягнеться текстиль, т.к. ви замучитеся з оббивкою меблів.
4
При покупці тканини не забувайте про колір, який ви хочете отримати. Для оббивки ліжка ідеально підійдуть спокійні кольори. А от від малюнка варто відмовитися, т.к. на стиках буде складно підібрати правильну картинку. Та й похибки в оббивці будуть дуже помітні на кидком матеріалі.
5
Тепер зробіть завмер свій ліжка і виріжте викрійку. Згідно отриманим кресленням викроїте шматки тканини і зшийте її. Одягніть вийшов чохол на ліжко . Для того щоб закріпити оббивку на каркасі меблів, візьміть спеціальні залізні скоби або пластини, які прикрепляйте спеціальнимстеплером.
6
Звичайно, ви можете відмовити від оббивки ліжка і зупинити свій вибір на знімному чохлі. Його легко чистити, в будь-який момент можна замінити на новий і т.д.