Як виростити бананову пальму. бананова пальма догляд та утримання.

Хочете внести в інтер'єр будинку трохи екзотики? Спробуйте виростити бананову пальму - вона буде нагадувати вам про літо і про жарких країнах, а також створювати особливу атмосферу затишку.
Вам знадобиться
  • - насіння або відводок пальми;
  • - родючий грунт;
  • - великий квітковий горщик;
  • - комплексні добрива.
Інструкція
1
Не намагайтеся посадити насіння, узяті з стиглого банана, який ви купили на ринку або в магазині. Для цієї мети будуть потрібні або спеціальні насіннячка від карликового виду (М. velutina), або відводок.
2
Підготуйте ємність і грунт для посадки. Грунт повинен бути родючим і легкою. Квітковий горщик в перші місяці зростання пальми підійде невеликий, потім рослину можна буде пересадити.
3
Замочите насіння в термосі з теплою водою. Рекомендована температура 37-40 градусів. Через добу приступайте посадці. Акуратно розкладіть їх поверх землі, а зверху присипте невеликим шаром ґрунту. Злегка полийте і прикрийте целофановою плівкою, щоб прискорити час сходів.
4
Очікуйте появи пагонів через кілька тижнів. Щоб не погубити молоде рослина, перенесіть квітковий горщик в захищене від прямих сонячних променів місце.
5
Поливайте бананову пальму часто, але намагайтеся, щоб волога не потрапляла на стовбур рослини, в іншому випадку він може загнити. Щодня зрошуєте листя з пульверизатора. Влітку оптимальна температура для пальми складає 22-24 градуси. Періодично рослину можна виводити на прогулянку, коли на вулиці немає вітру.
6
Взимку бананової пальмі потрібно набагато менше вологи. Температура в приміщенні повинна бути на позначці 6-16 градусів. Якщо у вас утеплена лоджія, перемістіть пальму на неї. Поливайте раз в 1-2 тижні.
7
Підгодовуйте пальму комплексними добривами ранньою весною - перед зимою робити це небажано. Хороший ефект спостерігається при поливі коров'яком (1:10).
8
Пересаджуйте бананову пальму в іншу ємність або просто міняйте грунт на родючу в осінній період. Рекомендується це робити щорічно, так як пальма витягує з грунту всі поживні речовини і перестає рости. При правильно догляді, можливо, що через деякий час з'являться і плоди.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=9WyzAutkWZw
Вирощування екзотичних рослин від насінини до дорослої пальми в домашніх умовах стало дуже популярним. Це і не дивно. Пальми, в тому числі і бананові, є справжньою окрасою інтер'єру, оформленого в будь-якому стилі. Звичайно, це не ті гіганти, які ростуть у тропіках і приносять солодкі плоди. Мова про декоративних бананових пальмах. Виростити їх з насінини цілком реально і це не так складно, як здається спочатку.
Інструкція
1
Розмножуються банани насінням, які мають жорстку оболонку. Щоб насіння зійшло, необхідно надрізати його оболонку, щоб вода проникала до зародку рослини. Скарифікацію можна робити наждачкою, ножем або голкою. Дивіться, щоб оболонка не була повністю проткнута, інакше насіннячко загине. Потім обробіть насіння, помістивши на 30 хвилин в насичений розчин марганцевокислого калію. Цим же розчином пролийте підготовлений субстрат. Дуже важливо, щоб і субстрат і ємність, в який буде висаджуватися банан, були стерильними. Сходить насіннячко довго - до 3 місяців і за весь цей час в субстраті не повинні завестися ніякі бактерії або комахи, інакше насіннячко просто згниє.
2
Візьміть пластиковий стаканчик, насипте в нього дренаж (керамзит, дрібні камені, бита кахель), а зверху - субстрат шаром 4 см. Субстрат повинен бути легким, на? що складається з торфу і на? з промитого річкового піску. Зробіть внизу стаканчика отвір щоб уникнути застою землі з подальшим загниванням коренів саджанців. У вас повинно залишитися невеликий простір, щоб сходи не впиралися в скло, яким потрібно буде накрити насіннячко банана.
3
Цю мінітеплічку поставте в світле місце. Весь час, поки насіння сходить, субстрат потрібно постійно зволожувати через піддон, тому що відкривати сіянці не рекомендується. Не допускайте перегрівання теплички, інакше молоді пагони зваряться. При появі будь-яких ознак цвілі, субстрат проливають розчином марганцівки, а скло промивають з милом.
4
Все ці обережності потрібні лише під час проростання насіння і зміцнення молодих пагонів. За якийсь рік ці маленькі паростки перетворяться в сильний і великий банан з діаметром стебла в 15 см, який буде підпирати стелю.
5
Але щоб пальма швидко росла, потрібно багато вологи, світла і тепла. Регулярно пересаджуйте банан, як тільки помітите, що він загальмував свій розвиток. До року банану потрібен буде великий підлоговий горщик об'ємом в 40 л.
6
Декоративні банани мають невеликий термін життя. Будучи злаками, вони швидко ростуть, плодоносять і вмирають. Однак на місці померлого рослини з'явиться багато відростків, які ви зможете розсадити по горщиках і подарувати своїм друзям.