Як намагнітити компас.

Любіть майструвати? А також ходити в ліс за грибами і ягодами і подорожувати? Зіставте свої захоплення і зробіть компас своїми руками. Без сумніву ви з гордістю будете ним користуватися!
Вам знадобиться
 • - відрізок сталевого дроту;
 • - невеликий шматочок жерсті;
 • - коробочка від крему;
 • - олійна фарба;
 • - картон;
 • - білизняні кнопки;
 • - щільний папір;
 • - клей;
 • - інструменти.
Інструкція
1
Візьміть круглу коробочку з кришкою. Можна взяти пластмасову коробочку від крему або пудри. Немає пластмасовою - візьміть металеву, від крему для взуття. Отожгіте її, зніміть окалину і пофарбуйте масляною фарбою.
2
За допомогою циркуля Вичертите з картону дно (коло по внутрішньому діаметру коробочки). Виріжте його і зробіть рівне отвір по центру розміром 2 мм. Пристебніть до нього білизняний кнопку так, щоб внизу була виступаюча частина кнопки.
3
З щільного паперу зробіть картушку (її діаметр так само дорівнює діаметру коробочки), розфарбуйте фарбою і виріжте. Підклейте до дна, а дно встановіть в коробочку. Зробіть бортик з картону і, змастивши клеєм, щільно встановіть в баночку. Міцно притисніть.
4
Бортик зробіть нижче верхнього краю коробочки на 5-6 мм. Виріжте з оргскла коло для скління компас а, зробіть в центрі отвір і вставте другу білизняний кнопку, опуклою частиною вгору. Закріпіть скління на бортику за допомогою пружинного кільця, виготовленого зі сталевого дроту. Білизняні кнопки служать наполегливими підшипниками, в яких повертається вісь зі стрілкою.
5
Виготовте вісь стрілки з дроту, яка може вільно обертатися в наполегливих підшипниках. Кінці осі обробіть напилком і бруском для заточування ножів.
6
Візьміть жерсть, зробіть з неї стрілку. У готової стрілкою пробийте отвір, щоб вісь сиділа щільно. Візьміть вісь в руку і перевірте, урівноважена стрілка чи ні. При необхідності підпиляєте переважує кінець напилком. Зніміть стрілку з осі і намагнітьте її. Спочатку на одному кінці стрілки зробіть голкою маркування - букву N, потім візьміть магніт і його південним полюсом (зазвичай він позначається червоним кольором) проведіть від центру до кінця стрілки. Потім повторіть процедуру з іншого боку, тільки північним полюсом. Повторіть все кілька разів.
7
Встановіть стрілку на вісь - вона відразу займе певне положення і буде показувати на північ. Встановіть вісь в підшипники і компас готовий.
Зверніть увагу
При складанні компаса стежте, щоб скло не гальмувало рух стрілки.
Корисна порада
Можна використовувати магніти від гучномовців магнітофонів, телевізорів. Вони мають форму кільця, тому їх треба акуратно розбити на кілька частин молотком.
Напевно вам доводилося стикатися з такою ситуацією, коли необхідно визначити, де знаходиться північ, де - південь і інші частини Світу, а компаса під рукою немає. Виявляється, найпростіший компас можна зробити своїми руками з підручних матеріалів, які обов'язково знайдуться в будь-якому будинку.
Вам знадобиться
 • - швейна голка;
 • - ємність для води з будь-якого матеріалу, крім металу;
 • - шматок поролону, пінопласту або пробки;
 • - батарейка і проводи;
 • - магніт.
Інструкція
1
Візьміть будь-яку неметалічну ємність, наповніть її прісною водою і поставте на горизонтальну поверхню. Після цього виріжте шматочок поролону розмірами приблизно 3х3 см. Якщо не знайшли поролон, відріжте плоский кружок від пробки або пінопласту. У цьому випадку акуратно пропиляєте надфілем невеликий жолобок в пробці або пінопласт.
2
Намагнітьте швейну голку, приклавши її хвилин на 10 до магніту. Або обмотайте голку дротом в ізоляції і підключіть її кінці до полюсів батарейки. Майте на увазі, що північ буде показувати той кінець голки, який був доданий до магніту або приєднаний до негативного полюса батарейки. Щоб не забути про це, помітьте цей кінець легко змивається фарбою.
3
Підготовленою таким чином голкою акуратно проткніть по центру поролон або покладіть голку в жолобок на пробці або пінопласт. Опустіть конструкцію в ємність з водою. Через деякий час, здійснивши кілька обертань, голка зупиниться в певному положенні. Намагнічений кінець імпровізованої стрілки буде вказувати на Північ, протилежний кінець, відповідно, на Південь, з правого боку буде Схід, з лівого - Захід. Для того, щоб розмагнітити голку, потримайте її якийсь час на вогні над газовим пальником або електроплитою.
4
Якщо вам знадобилося зробити імпровізований компас на природі, наприклад, в турпохід, поступите приблизно таким же чином. В якості поплавця використовуйте невеликі шматочки кори дерев, сухі соломинки. Електромагніти візьміть в динаміках радіоприймачів чи музичних плеєрів. Елементи живлення також є в будь радіотехніці, в ліхтарях та інших предметах, що використовують електроенергію.
5
На природі може знадобитися закрити ваш компас від вологи. Використовуйте харчову самоклеящуюся плівку або поліетиленовий пакет. Целофан закріпіть навколо посуду з водою за допомогою нитки або тонкої гумки.